החזרי מס הכנסה לחיילים משוחררים

לא כל החיילים מודעים לזכויות שיש להם בגין שירותם למדינה. הם מפסידים בגלל זה הטבות שונות וחבל. על פי סעיף 39א' זכאי כל חייל משוחרר להקטנה משמעותית בתשלום אותו הוא חייב למס הכנסה. איך מחשבים את ההחזר? איך מקבלים את ההחזר ומי באמת זכאי להטבה?

כפי שגם מצויין באתר https://taxref.co.il/ חיילים משוחררים זכאים להחזרי מס. עד לפני עשר שנים, ההטבה הייתה עד לשנתיים מיום השחרור אך משנת 2007 ההטבה הוארכה והיא כיום עומדת על עד שלוש שנים מהשחרור מצה"ל.

איך מחשבים את נקודות הזיכוי?

את נקודות הזיכוי מחשבים בהתאם לאורך השירות הצבאי של החייל. ישנו הבדל בין חיילים משוחררים לבין חיילות משוחררות. חייל שקבל שחרור מוקדם בגין מצב רפואי, יהיה זכאי גם כן לנקודות זיכוי. מהו אם כן החזר המס עליו הבטחנו לדווח במאמר זה? אז כאן צריך להבין כי החזרי המס לחיילים משוחררים יתרחשו רק כאשר חישוב נקודות הזיכוי לא נעשו כראוי. או אז יהיה החייל המשוחרר זכאי להחזרים.

איך מקבלים את ההחזר?

כל חייל בין אם הוא שרת בשירות סדיר ובין אם השירות היה במשמר הגבול או במשטרה כמו גם בשירות האזרחי, זכאים להקלות מס. אם במקרה הם לא קבלו את ההקלות במס, הם יהיו זכאים להחזרי מס. כדי לקבל החזר מס לחיילים משוחררים יש להציג את טופס 106 והוא יוכיח כי אכן החייל המשוחרר הועסק ולא זכה להטבה המגיעה לו. בנוסף יש צורך להציג את תעודת השחרור מצה"ל כי תעודה זו למעשה תוכיח כי אכן החייל נמצא בטווח המתאים והוא זכאי לנקודות זיכוי. זה מה שלמעשה יאפשר את המשך התהליך ואת קבלת החזרי מס ההכנסה המגיעים לחייל במסגרת ההטבה לחיילים משוחררים.

מה בעניין כספי פיקדון לחייל המשוחרר?

כספי פיקדון אותם מקבל החייל המשוחרר, הם כספים הפטורים ממס. כך על פי חוק קליטת חיילים משוחררים.

אם קרה ומסיבה כלשהי כן נלקח מס מהסכומים הללו, יהיה החייל זכאי לקבל החזר מס וזאת גם כן תחת הסעיף של החזר מס לחיילים משוחררים.