גיא ברנד, ביג שוט, מציג: 5 כלים לסוחרים מתחילים בשוק ההון

שוק ההון קורץ לאנשים רבים המעוניינים להפוך את תחום המסחר להכנסה פאסיבית, או למקצוע של ממש. אין ספק ששוק ההון והבורסה נראים נוצצים מבחוץ, כזה ששייך לאנשי "החליפות השחורות", אולם חשוב להבין שכיום כל אחד יכול לסחור בשוק ההון על ידי רכישת הכלים והידע הנכונים. לפני שמתחילים, חשוב לדעת שכמו שיש לא מעט אפשרויות להתעשר משוק ההון, כך גם האפשרות להפסדים.

אז אם גם אתם בעל תעוזה, אך חוששים מההתחלה, גיא ברנד מצוות ביג שוט מביא בפניכם כמה טיפים נהדרים שיאפשרו לכם למזער סיכונים – שנתחיל?

אל תוותרו על שלב רכישת הכלים והשכלה מתאימה

לכאורה, נראה שמדובר על תחום פשוט, פותחים חשבון אצל ברוקר, או בבית השקעות ומתחילים לסחור כאהבת נפשכם. אך לא כך הדבר, כלל וכלל. כיום המוני אנשים חושבים שמדובר בתהליך פשוט, וכך למעשה מפסידים את כספם. רק לסבר את האוזן, כיום כ- 96% מהסוחרים המתחילים מאבדים את כספם בין 3-5 חודשים. כדי לסחור בשוק ההון בצורה נכונה, יש צורך לרכוש את כלים הנכונים וללמוד היטב את רזי התחום במכללת ביג שוט.

עליכם לקחת בחשבון שהפסד הוא חלק מהמסחר

כמו בפתיחת עסק עצמאי, ייתכן והעסק יצליח, וייתכן שלא. ניתן לומר שכמעט כל דבר שאנו עושים בחיים הוא הימור, להתחתן, להפוך לעצמאי וכו'. כך גם בעולם המסחר, כל סוחר יודע שכמו שיש סיכוי להתעשר מהתחום, כך גם יש סיכוי להפסיד. זירת המסחר בבורסה היא המקום בו עלינו לשים את האגו בצד ולנהוג בצורה רגשית. פעמים רבות אנשים מפסידים ביום המסחר וממשיכים להילחם בהפסד באמצעות השקעות נוספות שאינן מניבות. בקיצור, אגו בצד, וזכרו שיש ימים טובים ופחות טובים.

לבנות תכנית "עסקית" מפורטת

ידוע  שכל בעל עסק עצמאי בתחילת דרכו צריך לבנות תכנית עסקית כדי שיוכל לבצע את החישובים בצורה נכונה, וכמובן גם להגדיר יעדים, כאשר התכנית תכלול את הצעדים שיבצע כדי להגיע להצלחה. כך גם במסחר, עליכם לבנות תכנית עבודה מסודרת הכוללת את היעדים שלו, כמה הוא רוצה להרוויח וכיצד הוא יגיע ליעד שלב אחרי שלב. מובן שכולם רוצים להרוויח בשורה תחתונה, אך בדקו לאן תרצו לנתב את כספי הרווח – האם לרכוש בית, לממן לילדים לימודים וכו'.

השתמשו בכלים, באסטרטגיות ובטכניקות שלמדתם

פעמים רבות התשוקה והאדרנלין של המסחר, גורמים לסוחרים לשכוח את הכלים והטכניקות שלמדו בקורסים של ביג שוט, מכללות אחרות או לבד דרך הרשת. זוהי הסיבה שכדאי לרשום את הדברים ולבצע בהם שימוש בזמן המסחר, למשך עליכם לזכור את האסטרטגיה " "SHORTהמאפשרת להרוויח גם בעת ירידת השערים בבורסה, אסטרטגיית פוזיציית Long המאפשרת לקנות מניה ולהחזיק אותה במשך כמה ימים עד שמכירה יעלה ואז למכור אותה וכך הלאה.

עדיף עסקה טובה אחת ביד משתיים על העץ

אתם וודאי מכירים את הציטוט הידוע "עדיף ציפור אחת ביד מאפשר שתיים על העץ". כך בדיוק בשוק ההון, אל תתפתו לבצע הרבה עסקאות, מכיוון שכך תוכלו לפספס עסקאות טובות, ולכן העדיפו לבצע מספר מועט של עסקאות, אבל שכל אחת תהיה טובה ורווחית. אם בצעתם עסקה אחת טובה, תתאזרו בסבלנות ואל תרוצו לעסקה הבאה שלכם.

לסיכום, אם גם בדמכם זורמת התשוקה לדרום רגל בשוק ההון עליכם לקחת בחשבון את הדברים שפירטנו, וכמובן להגיע לזירה עם המון סבלנות, רצון להשקיע באסטרטגיות נכונות ולהרוויח כסף, אבל בצורה חכמה.