כך תגבירו את הסיכויים שלכם לקבל החזר מס

בעלי עסקים רבים צריכים לשלם מיסים לרוב. עוד לפני פתיחת העסק יש צורך לפתוח 3 תיקים ברשויות המס – מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ, וכמובן להקפיד על תשלומי מיסים. עם זאת, בעלי העסקים יכולים להגיש בקשה להחזר מס ובכך לקבל את הכסף המגיע להם ברגע שהם מגישים את הדו"ח השנתי למס ההכנסה.

מה צריך להכין להחזר המס?

אלה כמה צעדים חשובים שכדאי לעשות על מנת להגדיל את הסיכויים לקבל החזר מס:

  • מתכננים את המס – אחת לכמה חודשים (רצוי כל רבעון) חשוב לבצע הערכת מצב לגבי המס שתצטרכו לשלם: מתי יש צורך לשלם את המס, היכן ניתן לעשות קיזוזים ועוד. כך תוכלו למנוע מהופעתן של "הפתעות" בלתי נעימות במהלך השנה.
  • ניהול נכון של ספרי החשבונות – ניהול מדוקדק ומקצועי של ספרי החשבונות ולבחון את ההוצאות וההכנסות.
  • להתכונן לשנת המס – חשוב לבצע את ההערכות הנדרשות לשנת המס. עסק המקפיד להתכונן לשנה זו היטב, משלם הרבה פחות וגם זוכה להחזרי מס.
  • פנו לאנשי מקצוע – מטבע הדברים, אתם אנשים עסוקים שצריכים לקדם את העסק הפרטי שלכם. על כן, כדאי לפנות לאנשי מקצוע מיומנים ומנוסים שיוכלו להגיש עבורכם את כל הדוחות ולתכנן את המס.
  • עורכים רשימה – כאשר מנהלים עסק, ישנן הוצאות ברורות שעבורן מגיע לכם החזר ממס הכנסה דוגמת ארנונה, ועד בית, שכר דירה ועוד. כדאי לערוך רשימה של כל הדברים האלה, על מנת להגיש את החשבוניות הדרושות בעבור הוצאות אלה.
  • מפיקים תלושי משכורת – אם אתם מעסיקים עובדים, חשוב להפיק להם תלושי משכורת. לא רק שהתלוש מעוגן בחוק, אלא שהוא יסייע לכם לעקוב אחר ההוצאות וההכנסות ולקבל החזר מס בהתאם.

בסופו של דבר, החזרי מס ניתנים על הוצאות מוכרות ומוכרזות, ולכן חשוב לערוך רשימה של כל ההוצאות האלה, על מנת שתוכלו לקבל את כל הכסף המגיע לכם.

אם אתם רוצים לדעת יותר על החזרי מס ועל מיסוי לעסקים באופן כללי, אתם מוזמנים לבקר באתר של רמי ברכה.  יועץ מס מוסמך וחשב בכיר בעל ניסיון רב בתחום המיסוי, ואפשר ללמוד ממנו רבות.

כמו כן ניתן להיכנס לאתר של קפטן חיסכון ולקבל עזרה בהחזר מס