חבילות לפתיחת חנות באינטרנט

כמו כל דבר בעולם האינטרנט, הרי שאנחנו רוצים לרכוש מוצר אינטרנטי הרי שאנחנו יכולים ליהנות ממגוון חבילות לפתיחת חנות אינטרנטית שונות, אשר נבדלות אחת מהשנייה בעלויות, בתנאים וכמובן במאפיינים שכל חבילה מציעה לנו. זה נכון לגבי הקמת אתר אינטרנט וזה נכון לגבי פתיחת חנות באינטרנט.

יש בכך היגיון רב, הרי זה לא יהיה חכם מצד החברה שמציעה לנו אתרים וחנויות, לספק עבורנו תוכנית אחת אחידה. החברה תרצה להציג בפנינו שורה של תוכניות על מנת שאנחנו נוכל לבחור את החבילה שמתאימה לנו. מן הסתם, עסקים מסוימים ירצו חבילות עם מאפיינים מסוימים במחיר מסוים, בעוד שעסקים ויזמים שונים, ירצו חבילות עם מאפיינים אחרים, במחירים שונים.

צריך להבין את המשמעות של החבילות השונות, בשביל לדעת מה יכול להתאים לנו. כל חבילה נבדלת בכמה פרמטרים. למשל, היא נבדלת בכמות הזיכרון שהיא מכילה, היא נבדלת באופי השירות שאנחנו יכולים לקבל מהחברה שאחראית על בניית החנות מצד אחד, ומאופי השירות שאנחנו מעניקים ללקוחות שלנו מצד שני, כמו כן כל חבילה נבדלת במאפייני האחסון, אבטחה ועוד. כמובן שהחבילות השונות, נבדלות בסופו של דבר בעלויות. יש דברים קבועים כמו דומיין או רישיון SSL, אך יש דברים שקשורים לבניית החנות, שאופי החבילה קובעת את המחיר.

צריך להדגיש, אופי החבילות מספק לכל עסק את התוצר שהוא מחפש, אך הבנייה עצמה מתבססת על אותה פלטפורמה. כלומר, חברה שבונה חנויות ואתרים בצורה מסוימת, נניח דרך קוד פתוח, תספק את כל החבילות שלה דרך פלטפורמה זו ולא דרך פלטפורמה של קוד סגור. ההבדל יהיה במאפיינים מסוימים בחבילה עצמה.

נקודה נוספת שצריך לציין, יש מאפיינים בחבילה שיהיה ניתן לשנות בעתיד, מבלי שיהיה צורך לבצע שינויים משמעותיים. למשל, כל הרעיון של אחסון, זיכרון, פונקציות מסוימות ועוד, אלה דברים שלא חייבים עבורם לשנות את החנות כולה. לעומת זאת, ייתכן שיהיו מאפיינים מסוימים, שאם נרצה להוסיף אותם בעתיד, אז נידרש לבצע שינוי מקיף באתר מכירות ובחנות, וזה כמובן דורש מאיתנו חשיבה מוקדמת, האם זה משתלם לנו לוותר על זה כעת ולהשאיר את זה לשלב מאוחר יותר בעתיד.