משכנתא הפוכה בנק דיסקונט: האם זה משתלם?

משכנתא הפוכה מיועדת לגיל הזהב, משמע גילאי 60 ומעלה הם הזכאים למשכנתא מסוג זה.

משכנתא זאת מאפשרת לדורשים לקבל סכום כסף יחסית גדול מההלוואה, כחצי מערכו של הנכס, מה שמאפשר להם לרכוש את הנכס ולהחזיר את ההלוואה לבנק בפריסה נוחה יחסית.

לפני שנדע אם זה משתלם או לא, חשוב להכיר מעט לעומק מהי משכנתא הפוכה.

 

משכנתא הפוכה

זוהי משכנתא ייחודית שמביאה לכם את האפשרות למשכן את הנכס שבידיכם לבנק וכך, לקבל הלוואה גדולה למטרות השונות לפי דרישותיכם.

במשכתנא מסוג זה, ההחזרים משתנים בהתאם ללקוח הלווה והמטרה היא להפוך את ההלוואה לנוחה ככל הניתן עבור הלווים.

המשכנתא ההפוכה מספקת סכום כסף גדול ללווים עבור המטרות השונות עבורן מתבקשת ההלוואה, כך נוצר שקט נפשי ללווים והם יכולים להינות מהלוואה יוצאת דופן.

 

משתלם או לא?

תחליטו בעצמכם אחרי שתקראו את היתרונות והחסרונות בלקיחת משכנתא הפוכה:

 

יתרונות-

  1. המשכנתא ההפוכה מאפשרת ללווים להישאר עם הנכס בידיהם ועם סכום כסף יחסית גדול בחשבון הבנק. השילוב מאפשר ללויים לשמור על ירושה עבור ילדיהם ורבים רואים זאת כיתרון גדול.
  2. עם שמירת הנכס, יכולים הילדים של הלווים לרכוש לעצמם נכס משלהם תוך שמירת הנכס הקיים להורים. זה יוצר מצב בו כולם יוצאים מורווחים ובטוחים לטווח הרחוק. בנוסף, שמירה על נכס בעל שטח גדול יכול לאפשר לבנייה של בן ממשיך מבלי שהילד יצטרך לשלם סכומי כסף גבוהים על קבלת השטח.

 

חסרונות-

  1. ההלוואה ההפוכה היא מסוג בלון, משמע שההלוואה לא פוחתת עם השנים אלא גדלה לפי הריביות שמתקיימות על המשכנתא עם השנים.
  2. הריבית שניתנת למשכנתא זו היא בדרך כלל גבוהה יותר משל שאר ההלוואות בשוק, לכן בחלק מהמקרים כדאי דווקא לשקול לקחת באתר תשואות פיננסים משכנתא חוץ בנקאית.

 

סיכום

ברגע שהבנקים יחלו להתנהל מול יועץ משכנתא פרטי ולא מולכם, הם יבינו שמדובר באדם מקצועי שמבין היטב את המונחים והאפשרויות הניתנות במשכנתא. זה יגרום לבנקים להתנהל קצת אחרת ולהתגמש לטובתכם בהנחות ובדילים שווים יותר, אשר יסתכמו במהלך השנים בהמון כסף שייחסך לכם.