ניהול משברים חכם ליציאה מכל משבר ארגוני

ניהול משברים הוא סוג של אמנות בטיפול באמצעי התקשורת, והוא בדרך כלל קורה כאשר עיתונאי עצמאי, ערוץ חדשות או אמצעי תקשורת כזה או אחר מגיע לנקודה בה הוא דורש את תגובתו של בית עסק או אדם פרטי בנוגע למחדל, שערורייה או אירוע מתגלגל על כל סוגיו.

חשיבות ניהול משברים

כאשר אנו נדרשים לתת תגובה כלשהי בנושא מסוים אנחנו כבר למעשה בשלב מתקדם מאוד של ניהול המשבר, וכל דבר שנגיד עשוי להיות מכריע לכאן או לכאן. אם למשל ניתן תגובה לא טובה העיתונאי יוכל להתקדם הלאה בתחקיר עלינו או אפילו נוכל להוציא אותו ממבוי סתום שאליו הוא נקלע, ולכן לשון התגובה חייבת להיות מקצועית ולהינתן על ידי איש תקשורת מקצועי שמתמחה בתחום ניהול משברים.

עלינו לערב משרד יחסי ציבור או יועץ התקשורת בפרט בצורה המקסימלית ולספק לו כמות מידע גדולה ככל שניתן בנושא כדי שתהיה לו את התמונה הרחבה והכוללת. לאחר מכן יוכל יועץ התקשורת לנהל את המשבר בצורה הטובה ביותר, ובהתאם לכך לתת לתקשורת את התגובה המתאימה לאותו הרגע.

איך מנהלים משבר?

על ידי עיבוד המידע הכולל אשר יועבר, יועץ תקשורת יוכל להבין באיזה שלב בדיוק נמצא המשבר ואיך נכון לנהל אותו משלב זה ואילך. מכאן והלאה יועץ התקשורת חייב להכין את החברה, המשרד או האדם הפרטי להמשך ניהול המשבר ולהביא בפניו תסריטים אפשריים של איך יתפתח המשבר וכמובן יבין ביחד עם הלקוח כיצד לנהל אותו בצורה המיטבית על ידי יצירת אסטרטגיה לניהולו של המשבר. לכל משבר ישנה דרך ייחודית על מנת לנהל אותו, להכיל אותו ולשלוט בו ועל מנת שנוכל לעשות זאת בצורה המיטבית עליכם לשכור את שירותיו של יועץ תקשורת שמתמחה באירועים מסוג זה.