קריפטו – האם כדאי להשקיע במטבע הזה?

קריפטו

מטבע דיגיטאלי הינו מטבע מבוזר הנוצר על ידי מערכות מחשבים בעלות עצמה ומפוקח על ידי קהילת רשת כורים שגם מנהלת את הפעילות סביבו. כך לגבי רישום עסקאות, מניעת זיופים והעלמות כספים במהלכן ועוד. בנוסף, היא אחראית על ניהול ופיקוח ייצור מטבעות חדשים על ידי כורים. משמעות המונח קריפטו היא מוצפן, שכן, אופי העסקאות והשמירה על המטבעות הן מוצפנות ולא אמורות להיות מפורסמות. יחד עם זאת, ניתן לאתר מחזיקי מטבעות אלו על ידי חיפושים מתאימים. המטבע הנפוץ ביותר הוא, כמובן, הביטקווין הנסחר כבר שנים רבות ומבוקש רבות על ידי גורמים ואנשים שונים.

כדאיות ההשקעה

נשאלת השאלה – האם כדאי להשקיע במטבע הזה? התשובה הינה מורכבת ותלויה בזהות המשקיע, בצרכיו, רצונותיו ובאלמנטים נוספים. אדם אשר מכיר את התחום וכל הנושא מסביבו ואת העובדה שהמסחר במטבעות תנודתי ואינו מפוקח על ידי ממשלות וגורמים רשמיים, ועדיין רוצה להשקיע בו לוקח אחריות על מעשיו. ניתן למצוא אנשים אשר השקיעו כספים והרוויחו הון רב בגלל הנסיקה המטאורית שלו. לעומתם, יש אנשים שרכשו במחירים גבוהים והפסידו רבות. צריך לציין, כי קיימות השקעות אחרות סולידיות לבחירה.

לימוד הנושא והשקעה זהירה

ההחלטה להשקיע במטבעות קריפטו כמו ביטקוין או אתריום חייבת להיעשות לאחר קבלת מידע ולימוד כל הנושא בצורה קפדנית שכן מדובר על סיכון כספי.  מומלץ להצטייד בארנק דיגיטאלי מתאים ולהתנסות תחילה בעסקאות קטנות. התחום הנ"ל, אמנם, מפוקח ומוסדר על ידי רשת מסודרת אבל כדאי לנהוג זהירות  בעת הרכישה. כדאי לרכוש ממוסדות ואנשים מוכרים העוסקים בתחום, לשלם בשיטות מסורתיות כמו: מזומן וכרטיסי אשראי וכדומה. מומלץ לקבל שירות בתחום מחברות וגופים אשר מתמחים בתחום. שירות כזה, אמנם, כרוך בעמלה אבל הוא בטוח.

לקריאה נוספת, לחצו על הקישור: https://www.calcalist.co.il/home/0,7340,L-3704-208195,00.html