חברת אנשי העיר תל אביב – לא מה שחשבתם

עברו יותר משנתיים מאז שרכשתי דירה חדשה דרך חברת אנשי העיר, ומאז ועד היום אני נמצא בתחושות מעורבות בנוגע לדירה שנמסרה לידיי – כיוון שלמרות הבטחות החברה וההתנהלות הנעימה והיעילה מולם, מרגע מסירת הדירה וגילוי בעיות וליקויים במבנה שנרכש מהם היחס השתנה וגרם לי לתחושות תסכול וחוסר אונים.

הבדלים מהותיים בין תוכנית הדירה לדירה שנמסרה

לאחר הליך מסירת הדירה, התגלו לתדהמתי המון הבדלים בין תוכניות הדירה בפועל לבין מצב הדירה כפי שהוא נבנה ונמסר לידיי. כך לדוגמא גיליתי כי המערכת הסולארית אליה הדירה הייתה צריכה להיות מחוברת כלל לא הוקמה, למרות שעניין בניית והקמת התשתית לחיבור המערכת לבניין מצוין בפירוש בחוזה שנחתם מול חברת אנשי העיר תל אביב.

הבדל נוסף שהתגלה הוא במחסן שנרכש על הנייר, שבפעול התגלה כמחסן שונה בתכלית מזה שבחרתי והיה צריך להיבנות מהיסוד, כיוון שהוא כלל לא נבנה ולכן נאלצתי לבחור מחסן אחר ושונה כברירת מחדל. הבדלים נוספים בין תוכנית הדירה לדירה שנמסרה היו בתוכנית המזגן בדירה, מיקום דוד החשמל וגם התאורה שלא הותקנה לפי התוכנית על הנייר.

מסירת דירה עם הרבה ליקויים

יחד עם הפערים בין התוכנית לדירה בפועל, התגלו בהליך מסירת הדירה לא מעט ליקויים מהותיים כמו חסימה חלקית של צינור הניקוז, בפועל הסתבר שהחסימה נובעת מבטון שנמצא בתוך הצינור. אביזרי אינסטלציה תקולים וחלודים, פגם בדלת של חדר האמבטיה, פגמים במערכת החשמל, חדר ממ"ד, צבע בקירות התגלו גם כליקויים נוספים על פי הדו"ח של מהנדס בדק הבית.

קושי בהתנהלות מול חברת אנשי העיר

למרות שעד רגע מסירת הדירה ההתנהלות מול חברת אנשי העיר הייתה נעימה ומהירה, מהשלב בו החל הליך המסירה והתגלו הליקויים נתקלתי באינספור קשיים ומורכבות לקבל מענה מצד האחראים לנושא מטעם חברת אנשי העיר.