איך מתחילים סטארט אפ?

הקמת סטארט אפ הוא לא דבר פשוט אך הוא ללא ספק קורץ להרבה מאוד אנשים. מי לא רוצה להיות עצמאי? המנהיג של הלהקה? זה שמקבל את ההחלטות? ואולי אפילו יתעשר אם הרעיון יצליח ויהפכו למשהו מיוחד? ובכן השלב הראשון של איך מתחילים סטארט אפ הוא למצוא רעיון.

מציאת רעיון לסטארט אפ:

בשלב הראשון יהיה עליכם לחשוב על רעיון למוצר או שירות שיפתרו לכם בעיה כלשהי בחייכם. אם לא לכם אז למכרים קרובים שלכם או אנשים אחרים. חשבו תחילה עליכם, על המעגל הקרוב שלכם ולאט לאט הרחיבו את המחשבה למעגלים רחוקים יותר של אנשים, לקהילות שונות, לבעיות שונות שעשויות להיות וכיצד אתם יכולים למצוא עבורן את הפתרון המתאים. לעתים בהבזק של שניה יכול להיות רעיון מבריק שעשוי להיות שווה הרבה מאוד כסף. לאחר שיש לכם רעיון בחנו את הרעיון על ידי בדיקת היתכנות.

מהי בדיקת היתכנות?

מדובר בבדיקה שאתם מבצעים עם אנשים הקרובים לכם או אפילו יכולים להיעזר באינטרנט לבדוק האם יש ביקוש למוצר/השירות שלכם. ראשית יהיה עליכם לייצר מהמוצר שלכם במינימום עלות ומאמץ (חשבו כיצד לעשות זאת. אתם עדיין לא בשלב של להשקיע מיליונים בפיתוח) ואם יש ביקוש ועניין תוכלו להמשיך הלאה.

מציאת שותף?

למי מכם שרוצה להקל על הדרך שלו יכול למצוא שותף לדרך ולחברה. אומנם תצטרכו להתחלק ברווחים אבל איי מדובר בעזרה נוספת מבחינת כוח אדם, מימון ועוד. עולם אחר מבחינת פיתוח החברה וההצלחה הפוטנציאלית שלה.

השגת מימון:

כדי להתחיל לפתח את המוצר בקנה מידה גדול ומקצועי יותר תצטרכו להשיג כסף. כסף זה תוכלו להשיג באמצעות מימון המונים דרך האינטרנט, באמצעות משקיעים פוטנציאליים ובאמצעות הלוואה עצמאית. הכול תלוי בדרך שאתם רוצים להשיג את המימון ובאופן שבו הכישורים שלכם יבואו לידי ביטוי בהשגת משקיעים.

מחפשים ייעוץ לסטארטאפים? הקליקו על הלינק Startplan