ההבדלים בין עיסוי שוודי, עיסוי תאילנדי ועוד

עיסוי מכל סוג הוא כזה שנועד לאזן את האנרגיות בגוף, לשחרר את השרירים, כמו גם להחזיר את האנרגיות באבדו בגוף ובנפש וזאת בשל ניהול אורח חיים פעיל וקדחתני.

כיום רבים האנשים אשר בוחרים בשלל עיסויים על מנת לשפר את התחושות הפיזיות והנפשיות וזאת תוך בחירה בעיסוי המתאים משלל עיסויים שמציעים מכוני עיסוי וספא בכל רחבי הארץ.

אבל מהם ההבדלים בעיסויים השונים?

הנה רשימה של כמה וכמה עיסויים וההבדלים ביניהם:

  • עיסוי תאילנדי – עיסוי תאילנדי הוא כזה שמקוקו בממלכת סיאם הלוא היא תאילנד שם ישנם אלפי מכוני עיסוי פזורים לאורכה ולרוחבה של המדינה. עיסוי זה מיוחד בשל התשלובת של הטכניקות שהוט טומן בתוכו, תוך שמטרת העיסוי הינו להביא לריפוי של כל שרירי הגוף, להרגעת מערכות הגוף הוא מותח ומרפה את השרירים ומעצים את תחושת השחרור והרעננות של הגוף והנפש.
  • רפלקסולוגיה –  עיסוי רפלקסולוגי שונה למשל מעיסוי תאילנדי וזאת משום שהוא מתמקד באזור אחד בגוף והוא: כפות הרגליים. באמצעות עיסוי כזה יכול המעסה באמצעות סוג של מיפוי הגוף דרך כפות הרגליים, ללחוץ על הנקודות הנכונות ועל האזורים בכף הרגל שמשקפות אזור מסוים בגוף, כמו למשל ריפוי כאבים בשכמות על ידי לחיצות באזורים כריות הרגליים. בכך מאמינים המטפלים כי הם יכולים להקל בכאבים כרוניים.
  • עיסוי באבנים חמות – עיסוי זה מקורו בשבטים אינדיאנים שהשתמשו בעת העיסוי באבני בזלת חמות על מנת לאזן את הגוף. העיסוי מבצע בעיקר באמצעות אבנים ובכך הוא מתבדל מעיסוי תאילנדי או שוודי למשל שכרוך בלחיצות מסיביות של המעסה על גופו של המטופל.
  • עיסוי שוודיעיסוי שוודי אותו הזכרנו קודם, הוא כזה שמתמקד בעיקר בשרירי הגוף והוא נעשה באמצעות תנועות לישה חזקות של המעסה כמו גם שבעיסוי זה ישתמש המטפל בשמנים אתריים מיוחדים על מנת להרגיע ולאזן את הגוף ולכן הוא נבדל מעיסויים אחרים בהם יש שימוש באבנים, או בטכניקות אחרות לצורך העיסוי.

לסיכום, כיום ישנם שלל עיסויים שאתם יכולים לבחור מהם ולכם נותר להגיע לבד או עם בני הזוג אל מכון ספא בכל אזור בו אתם רוצים, וליהנות מעיסוי ופינוק מושלם לכל חלקי הגוף!