היכן מומלץ לרכוש מצברים לרכב?

אחד הרגעים הכי פחות נעימים שאנחנו יכולים להתמודד איתם, ללא צל של ספק, זה הרגע בו אנחנו מגלים שהרכב שלנו לא מתניע. אנחנו נכנסים לרכב, מכניסים את המפתח לסוויץ', מסובבים ומגלים שהרכב לא מניע. אחרי כמה דקות אנחנו קולטים שהמצבר מת. אין לנו ברירה אלא לגלוש לאתר batteryking.co.il ולרכוש לנו מצבר חדש ולהחליף את הישן.

בפנינו עומדות מספר אופציות בסיטואציה זו. למשל, אנחנו יכולים לגרור את הרכב למוסך שלנו ושם יחליפו עבורנו את המצבר. אופציה אחרת, היא שאנחנו יכולים להזמין ניידת שירות וזו תחליף עבורנו את המצבר במקום. כיום במרבית הפוליסות של ביטוח מקיף יש את האופציה הזאת. אופציות אחרות, הן להזמין מצבר עד הבית מחברה שמעניקה שירות שכזה או לרכוש מצבר ולהביא אותו רכב ולהחליף בעצמנו, בהנחה ואנחנו יודעים כיצד לעשות זאת.

צריך לומר, לא כל אופציה שמוצגת כאן או בכלל אופציה שאנחנו שומעים עליה, היא נכונה עבורנו. בין אם זה מבחינת עלויות, בין אם זה מבחינת לוח זמנים ובין אם זה מבחינת היבטים אחרים, למשל, אמינות, איכות וכדומה. אז כיצד עלינו לנהוג?

ראשית, אנחנו חייבים לקנות מצבר אך ורק במקום איכותי וטוב. אסור לנו לקנות מצבר במקום שאנחנו לא מכירים, מקום שאנחנו לא יכולים להיות בטוחים שהוא יספק לנו מצברים ברמה הטובה ביותר, וכמובן שירות ברמה הגבוהה ביותר.

שנית, אנחנו חייבים לקנות מצבר במקום שמספק מצברים של החברות המובילות בתחום. אין היגיון לקנות במקום שיספק לנו מצבר של חברה לא מוכרת, חברה שאין לנו מושג מה איכות המצברים שהיא מייצרת ומספקת.

שלישית, עלינו לדעת מה תנאי הקנייה. למשל, האם אנחנו מקבלים אחריות על המצבר, האם מדובר במצבר מקורי, חדש ומלא, אלה רק חלק מהתנאים שאנחנו צריכים לבדוק בשביל לוודא שאכן מדובר ברכישה בטוחה וטובה.

ארבע, אנחנו צריכים לקנות מצבר במקום שיכול לספק לנו את כל השירות. בין אם זה התקנה במקום המצבר הישן, ובין אם זה תיקונים במקרה ויש צורך בכך בעתיד. כך נקבל את כל השירות שאנחנו צריכים במקום אחד.