כל מה שתרצו לדעת על ניהול קונפליקטים

קונפליקט במקום העבודה, הוא תרחיש שחשוב לטפל בו. זהו תרחיש שבו כולם מפסידים משום שבעת קונפליקט: גם העובדים אינם מרוצים, ישנה פגיעה באגו או ברגשות, כמו גם שהעדר הסכמות מוביל בסופו של דבר להאטה במהלך העבודה ולעיתים אף להתמוטטות של פרויקט.

רבים המנהלים או בעלי העסקים אשר מעוניינים לנהל קונפליקטים בצורה טובה, כך שיבוא הסדר על קנו ושהארגון ימשיך לפעול בדרך הנכונה. אבל מה צריך לדעת אודות ניהול קונפליקטים?

אנשי מקצוע המומחים בעיצוב מנהלים, ניהול תהליכים ומתן תמיכה בפרוייקטים מסוגים שונים (קראו בלינק בהרחבה https://www.globaleadpro.com/t-he/managers-training/project-managers-credentials), הם בעלי ידע ניסיון וכלים שנועדו לנהל אי הסכמות במקום העבודה. באמצעות פרוייקטים וסדנאות מסוגים שונים: מועבר הידע והכלים את בעל העסק או מנהל הארגון, בעוד שבאמצעות ניהול תהליכים נכון – רבים יכולים להתגבר על חילוקי דעות במקום העבודה.

מה למדים בעת ניהול קונפליקט

מנהלי ארגונים, עסקים וחברות מוצאים עצמם לא מעט נמצאים בתפקיד של מגשרים, או במילים של רבים מהם "גננת" שצריכה כל הזמן לפשר ולגשר בין עובדים. במקרים כאלה חשוב להבין שכן, להיות "גננת" הוא חלק מהתפקידים של המנהל והוא זה שעליו להתערב לשאת ולתת כמו גם לגשר ואף לפטר עובד בעת הצורך.

תפקידו של מנהל, כך הוא למד עם השנים, לנהל את מהלך העבודה אך גם לדאוג לקשרים טובים ופוריים בין חברי הצוות. בכך המנהל מוצא עצמו מקשיב לטענות העובדים כמו גם מוצא את הדרך הנכונה לפעול בעת משבר בין עובדים.

אם אתם רוצים לנהל קונפליקטים בקלות, בחרו חברה מקצועית אשר עוסקת בשיטות ניהול גלובליות. בחרו באנשי המקצוע אשר יודעים כיצד לנתב ולעצב פרוייקטים, כמו גם לסייע בניהול תהליכים והכשרת מנהלים בארגון.

לסיכום, מנהלים בארגונים מכל סוג שצריכים להתמודד עם קונפליקטים במקום העבודה: עליהם לנעל מערכות קשרים טובות ומטיבות בין העובדים, בעוד שבאמצעות קבלת ייעוץ מחברות העסוקות בתחום הניהול, ניתן לקבל את הכלים הנכונים לניתוב הספינה הלוא היא הארגון – למקום הנכון.