תכנון קמעונאי – למי זה מיועד?

תכנון מסחר קמעונאי עשוי להישמע מושג תלוש ואולי לא קשור אלינו. אבל במציאות החיים יש אנשים רבים שיכולים למצוא את המענה למצוקה שלהם באמצעות תכנון זה. במה דברים אמורים? בשירות שמיועד לבעלי עסקים קמעונאים. בעלי מכולות, צרכניות, קיוסקים וחנויות נוחות. בעזרת שירותי תכנון קמעונאי הם יוכלו לשפר את המראה של החנות שלהם, לארגן נכון יותר את המוצרים, וליצור הולכת לקוח מתוכננת ונכונה. התוצאה היא תמיד שיפור במכירות.

מתי נכון לפנות לתכנון?

בשלב בו מתכננים לפתוח עסק או להקים קיוסק חשוב מאוד לפנות אל מתכנן קמעונאי. וזאת כדי לקבל מושגים בעניין, ולהבין מה צריך לעשות וממה חייבים להימנע, כדי להצליח לעצב את הסביבה של הלקוח בצורה מועילה. כאשר המטרה היא להוביל לכך שהוא יצליח לערוך קניה מוצלחת ונעימה עבורו, ורווחית לבעל החנות. יש בעלי עסקים שיפנו אל מתכנן קמעונאי בשלב של פתיחת העסק, אחרים יעדיפו לפנות אליו בשלב בו הם מעוניינים לרענן את העיצוב של העסק, ולשדרג אותו. לרוב תהליך כזה יתרחש לאחר שבעל העסק יחוש כי המקום לא מזמין אליו מספיק לקוחות, וגם הלקוחות שנכנסים לא מספיק קונים.

על מה שם התכנון דגש?

תכנון קמעונאי נועד להגביר מכירות ולהרחיב את מעגל הקליינטים. לגרום לעוד ועוד לקוחות להיכנס לחנות ולהכיר אותה מבפנים. ולהגיע למסקנה החשובה שאכן, זו חנות מוצלחת ונכונה שכדאי לבצע בה קניות. לצד זאת נועד התכנון הקמעונאי להביא לכך שהלקוחות יפנימו כי בחנות זה הם יכולים למצוא מגוון מוצרים ופריטים. ואכן מדובר על מקום מוצלח ונוח לערוך בו את הקניות שלהם. 

האם כדאי לפנות לתכנון קמעונאי?

  • אם אתם מנהלים חנות קמעונאית ואתם מרגישים שהשטח לא מנוצל כראוי. אם אתם מגלים שאין מקום מתאים לפריטים מסוימים או שאתם לא מצליחים לארגן כראוי את הפריטים.
  • אם אתם רוצים לשפר את המראה של החנות שלכם, ואתם מרגישים שאיש מקצוע יוכל לעשות את זה טוב יותר. 
  • אם הנכם מעוניינים לקדם מכירות ומתג את החנות כך שעוד ועוד לקוחות יגיעו אליכם.