תרגום נוטריוני – התרגום היחידי המהימן מול הרשויות

הצורך בתרגום, הצורך בנוטריון

אם התבקשתם למסור מסמכים רשמיים מעבר לגבולות הים ודאי הזדקקתם לתרגום של נוטריון מוסמך, שהרי אם המסמכים בשפת העברית, אבל בחו"ל  -מה לעשות  – דוברים אנגלית, תצטרכו לתרגם מסמכים מסוימים לשפות שונות, למשל – אם יש לכם עניינים בחו"ל. אם אתם מתכוונים להגר מהארץ, ללמוד בחוץ לארץ, אם מבקשים מכם לצורך בירורים ובירוקרטיה מכל סיבה שהיא להציג מסמך מתורגם בשפה שונה, תזדקקו בוודאות לנוטריון ולתרגום מהימן. תרגום נוטריוני נדרש למסמכים שיש להם תוקף משפטי, למשל – תעודת זהות, שטר בעלות, תעודת נישואין ועוד. רק נוטריון מוסמך (עורך דין שעבר הסמכה לנוטריון) יכול לאשש את המסמך ואת הנאמנות שלו למקור. הנוטריון מקפיד היטב לבדוק את המסמך שמגיע לידיו ולאשר את תרגומו על פרטיו הקטנים ביותר. הוא יודע מה גודל האחריות מתוקף סמכותו להעניק אישורים, על כן הוא מדקדק בעבודתו.  הן בעבודת התרגום, הן בעבודת אישוש התרגום.

 

נוטריון מוסמך

כשאתם מחפשים תרגום נוטריוני ודאו שעורך הדין שמולכם אכן עבר את ההכשרה הנכונה. נוטריון עובר מספר שלבים עד שהוא מקבל את החתימה הסופית לסמכותו החדשה, לכן אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שאם כבר מצאתם נוטריון שיאשר את תרגום המסמך או יתרגם אותו משפה לשפה הגעתם לידיים הנכונות שיעניקו לכם טיפול מסור, מקצועי ומהימן.

 

שקיפות ובחירת נוטריון

שקיפות היא מילת המפתח. הנוטריון חייב להבין כל מילה במסמך לפני שהוא מתרגם אותו. אם יהיה מום במסמך, הוא לא יהיה תקף בפני הרשויות שלהן הוא מיועד. הקפידו לבחור נוטריון מוסמך באמת ואל תשכחו שלא כל עורך דין הוא נוטריון, אבל כל נוטריון הוא עורך דין. בחרו את הטוב ביותר .

 

תרגום מקצועי

חשוב להבין אם אכן נדרש לכם תרגום של נוטריון. לא תמיד תזדקקו לשירות זה. לפעמים מדובר במסמך שאין צורך בחתימת נוטריון עבורו. חשוב להבין את רשמיות המסמכים ואת חשיבותם בפני הרשויות כדי לדעת אם אכן נדרש לכם נוטריון או לא. המסמכים שאותם מתרגמים לרוב הנוטריונים הם מסמכים של השכלה כמו תעודות בגרות, תואר, מסמכי אוניברסיטאות. תלוי מה מבקשים מכם בחו"ל. התרגום צריך להיעשות משפה לשפה, על כן השליטה של המתרגם חייבת להיות בשפת אם. כל נוטריון יכול לשלוט בשפה אחרת, מה שחשוב הוא לוודא שאכן התרגום נעשה אחד לאחד, אחרת לא יהיה תוקף אותנטי למסמך.

עזרה עם הבירוקרטיה

כשנוטריון מאשר את נכונות המסמך הוא נותן לכם אישור רשמי המתקבל על ידי הרשויות, לכן חשוב לאתר נוטריון שיעזור לכם עם הבירוקרטיה. מעצם תפקידו החתימה שלו בעלת ערך רב. השיגו נוטריון כבר עכשיו, ותיהנו משקט אמיתי כי מישהו מטפל בכם ביעילות ובמסירות.