מס שבח מקרקעין – 5 טיפים חשובים

בהתאם לחוק במדינת ישראל, אנחנו רואים שכאשר מדברים על מס שבח מקרקעין, מדברים על מס שצריך לשלם המוכר. משמעות הדברים היא שבכל עסקת נדל"ן, אם אתם המוכרים, יהיה עליכם לשלם מס, והוא עלול להיות לא נמוך. לכן נשאלת השאלה: האם אפשר להקל, להפחית או לקבל פטור מתשלום המס הזה? כל הטיפים במאמר שלפניכם.

  1. יש לא מעט מקרים שבהם ניתן יהיה לקבל פטור מלא לגמרי מתשלום של מס שבח מקרקעין, כמו למשל: הדירה שמוכרים שימשה למגורים.
  2. ניסוי של הוצאות ששולמו והושקעו לצורך השבחת הנכס – בצורה כזאת ניתן יהיה להקטין כמעט תמיד את אותו מס שבח מקרקעין שיהיה עלינו לשלם.
  3. קיזוז הפסדים במקרה של השקעות בשוק ההון – במקרים שבהם יש טלטלות שונות בשוק ההון, ניתן יהיה לפרוס 4 שנים לאחור הפסדים וכך לשלם פחות.
  4. שימוש בנקודות זיכוי במס הכנה ופרישה של מס השבח.
  5. סדר המכירה של מספר דירות שונות בבעלותכם ישפיע על גובה המס שתשלמו.

האם כדאי לפנות לקבלת עזרה מקצועית בנושא?

מס שבח מקרקעין הוא נושא שמעניין את כל מי שחושב לבצע עסקת נדל"ן, כי מדובר על הוצאה כלכלית שהיא לא עניין של מה בכך. לכן בהחלט כדאי לקחת בחשבון את האפשרות של פניה אל אנשי המקצוע המומחים בתחום הזה, כי בעזרתם תוכלו לחסוך לא מעט כסף.

כך תבחרו אנשי מקצוע שיוכלו לסייע לכם בנושא

אתם מתלבטים ממי כדאי יהיה לקבל סיוע ועזרה בנושא של מס שבח מקרקעין? כדאי לדעת שיש היום לא מעט מומחים שיהיו זמינים לסייע לכם. לכן חשוב לעצור ולראות אל מי אתם פונים. הרעיון הוא לבחור את אנשי המקצוע הכי טובים שיש, כי כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהייעוץ שלהם עדכני ומועיל.

למידע נוסף פנו אל רועי בנאי שמאי מקרקעין.