האם יש דרך להפחתת עלויות מס שבח?

תשלומי מיסים אמנם הם הבסיס להתנהלות של המדינה, ואנשים משלמים מיסים ישירים ועקיפים.

יחד עם זאת כל אדם בפני עצמו רוצה בסופו של דבר לשלם את המס המינימלי שהוא חייב, בין היתר גם כאשר מדובר על מס שבח, אותו מס שמשולם על רווחים בכל מה שקשור לעסקאות בתחום המקרקעין.

מס שבח – מה זה בכלל המס הזה?

בעל זכויות במקרקעין אשר מוכר אותם ומרוויח מכך, צריך לשלם מס על הרווחים מאותה עסקה. המס על הרווחים הללו נקרא מס שבח והוא משולם למדינה.

למעשה כל אדם פרטי בין אם הוא תושב ישראל או תושב חוץ וגם חברות אשר ביצעו עסקאות במקרקעין, משלמות את המס הזה כאשר יש סיבות וגורמים אשר מפחיתים את המס אשר אמור להיות משולם בפועל. קראו בהרחבה על הפחתת עלויות מס שבח!

מה משפיע על גובה מס השבח אותו יש לשלם?

גובה מס השבח אותו יש לשלם הוא למעשה אחוז מסוים מהרווח שהתקבל על מכירה של נכס כזה או אחר. יש גורמים וסיבות אשר מסייעים להקטין את גובה התשלום למשל:

  • נקודות זיכוי המגיעות לאדם.
  • פריסה לתשלומים של מס השבח.
  • הוצאות מוכרות בכל מה שקשור לעסקה עצמה.

כיצד אפשר לדעת מה סכום המס האמיתי אותו יש לשלם?

משום שיש נסיבות מקילות ויש גורמים שונים המשפיעים על גובה המס לתשלום, כדאי לכל אדם אשר מתעד לבצע עסקה או שביצע עסקה לבדוק האם יש גורמים כלשהם שיכולים להקטין את גובה המס אותו הוא נדרש לשלם.

לשם כך כדאי לפנות לחברה מקצועית המתמחה בנושא, חברה אשר תבצע בדיקה מקיפה בכל מה שקשור לעסקה ולגובה המס ותבדוק האם אותו אדם עומד בקריטריונים השונים שיעזרו לו לשלם מס מופחת.

>>> למדו על החזר מס שבח