אחוזי נכות ממשרד הביטחון – כמה מגיע לכם?

לאחוזי הנכות יש השלכות רבות מבחינה של זכאות להטבות מס, טיפולים רפואיים ועוד. אחוזי הנכות נקבעים על סמך פרמטרים שונים המשקפים בין היתר את סוג הפגיעה האם היא פיסית או נפשית, החומרה שלה, ההשפעה שלה על חיי היום יום וכדומה והם נקבעים על ידי ועדה רפואית מיוחדת של משרד הבטחון, ועדה בה יש רופאים מומחים בהתאם לסוג הפציעה בגינה הוגשה התביעה.

עבור מה ניתן לקבל אחוזי נכות?

אחוזי נכות ממשרד הבטחון ניתנים בשל פגיעות ופציעות שונות. זה יכול להיות פציעות אורטופדיות, שמיעה או מחלות פיסיות שונות הקשורות לשלל מערכות ואיברים בגוף למשל מחלות דם או מחלות מערכת הנשימה, מחלות לב, מחלות עיכול ועוד דרך הפרעות ומחלות נפשיות שונות כמו פוסט טראומה, הפרעות פסיכוטיות ועוד. כדי לקבל אחוזי נכות בגין אותן בעיות יש קודם כל לקבל הכרה ממשרד הבטחון ורק לאחר מכן מגיעים לוועדות השונות אשר קובעות את אחוז הנכות.

על סמך מה נקבעים אחוזי הנכות

אחוזי הנכות הניתנים על ידי משרד הבטחון ניתנים לאחר ביצוע מבחנים שונים ומעבר של ועדות שונות. הועדות מורכבות מרופאים המתמחים במה שקשור לפציעות בגינן מוגשת הבקשה לאחוזי נכות, ובנוסף התובע זכאי להציג חוות דעת רפואית של אנשי מקצוע נוספים שאינם חלק מהועדה שיתמכו בתלונות בגינן הוגשה הבקשה לקבלת אחוזי הנכות. אחוזי הנכות נעים בין אחוזים בודדים ועד 100%, הכל בהתאם לרמת הפגיעה ממנה סובל האדם.

מה ניתן לעשות במידה ולא מרוצים מההחלטה של הועדה

כאשר מתקבלת החלטה על אחוזי נכות המגיעים לתובע והוא אינו מרוצה, הוא יכול להגיש ערעור לוועדה העליונה שהיא בדרגה גבוהה יותר מהועדה המחוזית ובמקרים מסוימים ניתן לערער לבית המשפט המחוזי בכל מה שקשור לנושאים משפטיים.

לקבלת ייעוץ הכנסו לאתר שלנו – https://www.hameiri-law.co.il/.