מה זה ירושה עצמית?

מהי ירושה, זה דבר מובן מאליו. זה הרכוש, כסף, חסכונות, דירה, שמורישים הורים לילדיהם ולעיתים לאנשים אחרים הקרובים לליבם. אבל האם שמעתם את מה שנקרא ירושה עצמית? נסביר בשורות הבאות מה זה ירושה עצמית, באילו מצבים זה יתאים ומי מרוויח מזה. 

הפתרון לאיכות חיים גבוהה עכשיו 

רבים הם בני גיל הזהב החיים בישראל, שצריכים לוותר על רכישות שונות ועל איכות חיים גבוהה, משום שהפנסיה לא מספיקה. קצבאות הביטוח הלאומי נמוכות מדי והאמת היא שלא תמיד הייתה בעבר המודעות לחיסכון לעת זיקנה. אז מה זה ירושה עצמית? מדובר בפתרון שבעצם מאפשר לאנשים שמתקרבים לגיל הפנסיה או שכבר הפכו לפנסיונרים, לקבל איכות חיים גבוהה עכשיו. איך עושים את זה? התשובה היא – להפוך את הבית לנכס פיננסי. 

מומלץ לקרוא: חסרונות משכנתא הפוכה – כל מה שרציתם לדעת >>>

למכור את הבית בלי לעבור דירה – זה אפשרי

הפתרון של ירושה עצמית נועד לאנשים שמבינים שיש להם רכוש, נדל"ן, ששווה כסף רב. לבני גיל הזהב שלא רוצים למכור את הבית, מודל ירושה עצמית פותר את הדילמה. זהו הפתרון כשרוצים להמשיך להתגורר בבית, לשפר את רמת החיים ולא לחיות בצמצום. נעזרים בעורך דין שמתמחה במכירת הבית במודל המיוחד. 

בהסכם המכירה דואגים לכך שנשמרת הזכות להמשיך להתגורר בבית ללא הגבלה. למרות שהבעלות על הבית עוברת למישהו אחר, נשמרת הזכות להתגורר בבית (או להשכיר אותו אם עוברים לבית אבות), כל עוד בעלי הנכס הקודמים עדיין בחיים. תמורת הזכות להמשיך להתגורר בבית כרגיל, צריך לסכם על מחיר מחירה נמוך יותר ביחס למחיר השוק. כך שני הצדדים מרוויחים. לא צריך בגיל מבוגר לחפש מקום מגורים חדש. מקבלים במקום סכום כסף גבוה, שיכול להגיע למאות אלפי שקלים ואפילו למיליוני שקלים (תלוי במחיר הנכס).