מה המשמעות של הלוואה חוץ בנקאית בישראל למסורבי משכנתא?

הלוואה חוץ בנקאית למסורבים היא מונח שמתייחס להלוואה שנתנה לאדם על ידי גוף שאינו בנק או בית עסק בתחום הפיננסי. המשמעות של הלוואה חוץ בנקאית היא שהיא אינה מסתמכת על תשובות בנקאיות רשמיות או על חברות אשראי מוכרות. כלומר, הלוואה זו נתנה לך ממשפחה, חברים, ידידים או אנשים אחרים ממעגל הידידים והמשפחה.

מה חשוב לדעת בנושא?

כאשר מדובר במשכנתא, חברות אשראי רשומות בחוק ונמצאות תחת פיקוח הבנקאות, יכולות למנוע מאדם לקבל הלוואה עבור שימושים שונים, ולראשונה אף למנוע הלוואות למסורבי משכנתא. אחת הסיבות העיקריות לכך היא שברוב המקרים הכרחיות הסמכות שבעצמותו הבנק כמוך ואשראי רשותות להפקת משכנתא.

בנקאות הוא מערך המבוסס על חוקים ותקנות, ונעשה בה רצון סמכותית מסוימת. בנקים מחייבים את המלווים לנתינת ההלוואות להוציא הלוואות באופן מסודר ומתוקף משפטית, והם עשויים לדחות בקשות להלוואה מאנשים אשר אינם עומדים בקריטריונים מסוימים, כמו חוב גבוה מדי או אשראי לא טוב.

בהלוואה חוץ בנקאית, פועלים חוקים שונים

הן נתנות חופש ברבים למשתמשים בהלוואות כדי לעזור להם במגוון מטרות כלכליות ואישיות, כמו שיפוץ הבית, טיפול בחובות קיימים, רכישת רכב או אפילו פשוט על מנת להתמודד עם הוצאות חיי היום יום.

החשיבות שבהלוואה חוץ בנקאית מתגלה במיוחד במקרים בהם חברות אשראי מסוימות אינן מעניקות הלוואה או אינן סבורות להעניק אותה לפני משתמשיהן. במקרים אלו, אפשר לפנות לגורמים אחרים שיכולים להעניק הלוואה בהתאם ליכולתם הפיננסית, ולבצע את העסקה על פי תנאים שתוגדרו ביניכם.

האפשרות הטובה ביותר עבורכם

לאור כך, ההלוואה חוץ בנקאית היא דרך אפשרית וחשובה לקבלת מימון כלשהו במידה ואתם מסורבי משכנתא. הרמה המשפטית שבה הלוואה זו מתנתנת אינה מורגשת באופן כה חזק כמו בעניינים המונחים תחת הפיקוח הרגולטורי של בנקים וחברות אשראי, אך עדיין מדובר באמצעי משפטי חשוב למי שזקוק לו.

קראו עוד במגזין פיננסים >>>