ביטוח קבוצתי או ביטוח פרטי?

אנשים רבים לא באמת יודעים מה ההבדל בין הביטוח הקבוצתי לבין הביטוח הפרטי. הם לא יודעים מה כדאי להם להעדיף. את הביטוח הפרטי או את זה שייעשה דרך הקבוצה או העבודה. אנחנו כאן כדי להעניק לכם מעט מידע בנושא על מנת שלא תמצאו את עצמכם מגששים באפילה כאשר אתם באים לבחור בביטוח שיתאים לכם (באתר https://www.fresh-concept.co.il תוכלו לקבל הכוונה מקצועית ולרכוש את הביטוח המתאים).

לפני הכול – רקע כללי

ביטוח בריאות זהו למעשה שם כללי לכל מסגרת ביטוחית. היא יכולה לכלול ניתוחים, תרופות שונות, ביטוח מחלות קשות, תאונות, ניתוחים, ביטוח סיעוד, ביטוח שיניים ועוד. המטרה העיקרית של כל אותם הביטוחים היא למעשה על מנת לכסות את ההוצאות הכספיות שקשורות לכל הטיפולים הרפואיים אשר יידרשו למבוטח במקרה של תאונה או כל נזק גופני.

כאשר המבוטח רוכש את פוליסת הביטוח הוא למעשה קונה לעצמו את הסיכון הכלכלי מתוך אמונה כי חברת הביטוח תשלם לו ביום פקודה סכום חד פעמי או שהיא תממן עבורו את כל ההוצאות שקשורות לטיפולים הרפואיים. אלו לעיתים לא מבוטלים.

הביטוחים המוכרים בישראל

בישראל אנחנו מכירים שלושה סוגי ביטוחים.

הביטוח הציבורי – זהו ביטוח הבריאות הממלכתי אשר במסגרתו זכאי כל תושב ישראלי לטיפול בקופת החולים אשר במסגרתה הוא חבר.

הביטוח המשלים – הביטוח המשלים הוא גם כן ביטוח ציבורי והוא כולל בתוכו תכניות לשירותים רפואיים המוכרים בשם המקוצר – שב"ן. הוא כולל טיפולים אשר אינם נכללים בסל השירותים הבסיסי אשר מוצע בביטוח הציבורי.

הביטוח הפרטי – זהו המעגל השלישי בתחום הביטוחים הרפואיים. מדובר בביטוח קולקטיבי והוא מתחלק לשני סוגים.

הביטוח הפרטי והביטוח הקבוצתי.

ביטוח פרטי – את הביטוח הפרטי מתאימים למבוטח בהתאם לתנאים האישיים שלו, הצפי לעתיד ועוד.

הבעיה עם ביטוח כזה שהוא מחייב את המבוטח לפרט באופן נרחב באשר למצבו הרפואי והדבר עשוי להגביל לעיתים את הכיסוי שיקבל בפוליסה.

ביטוח קבוצתי – ביטוח דומה לביטוח הפרטי אך עם עלויות נמוכות יותר ואין את הדרישות להצהרת בריאות.

חשוב לשים לב לכך כי לעיתים מקום העבודה מבטח את כל העובד שם בביטוח הקבוצתי ולא תמיד העובדים מודעים לזכויותיהם בעקבות כך.