איך מגיעים לעצמאות כלכלית?

עצמאות כלכלית היא חלום נכסף של כל אחד מאתנו. בין אתם עצמאיים ובין אם אתם שכירים התלות בעבודה ובתלוש המשכורת בהחלט עשויה להעיב על החיים שלכם. הבשורה הטובה היא שיש דרך להגיע אל עצמאות כלכלית. למעשה יש מספר דרכים שונות שיכולות להביא אתכם לעצמאות הכלכלית שלכם. אז אם אתם מחפשים דרך להיפרד מהתלות בעבודה, אם אתם רוצים להגיע למאזן בו אתם יכולים לחיות את החיים ויש לכם הכנסות פסיביות שמכסות את ההוצאות שלכם למרות שאתם לא עובדים, בואו לקרוא את המאמר הזה.

שלב ראשון: הצבת מטרה

כמו בכל תהליך שאנחנו שואפים להגשים גם בעניין זה חשוב להציב מטרה. יש לעיין בצריכה המשפחתית ולהסיק מהו התקציב הנדרש לקיומכם על פי רמת החיים שלכם. כמו כן יש להגדיר יעד כלכלי, כיצד תרצו לראות את עצמכם בעוד מספר שנים? אילו סכומים של הכנסה פסיבית תרצו לייצר? כיצד אתם יכולים לקדם את המטרה הזו שלכם?

שלב שני: בחירת אפיק השקעה

הכנסה פסיבית ניתן לייצר במספר דרכים. דרך אחת מוכרת וידועה לכולנו היא באמצעות השקעה בנדל"ן. דרך שניה היא השקעות בשוק ההון ודרך שלישית ועכשווית מכולם היא יצירת הכנסה פסיבית באמצעות האינטרנט. כמובן שלפני כל השקעה שהיא יש לבחון את הסיכונים שלה ולאפיין את נקודות התורפה שלה. בצורה זו מתקבלת החלטה נכונה וניתן לצאת לדרך של השקעה ויצירת הכנסה פסיבית שתזרום אליכם הלאה לאורך שנים. אם כי חשוב להדגיש כי גם מחשבה מעמיקה ובחינת הנתונים לא מבטיחים כי העסקה שלכם אכן תצליח. לא פעם השקיעו אנשים במניות או בכל אפיק השקעה אחר וגילו למפרע כי הצעד לא הוביל אותם לרווחים כספיים כלל. היות שכך יש לראות בכל השקעה סיכון של סכום הכסף אותו אתם משקיעים.

שלב שלישי: השקעת ממון ומשאבים

לאחר שנבחר אפיק ההשקעה הנכון ניתן לצאת לדרך ולבצע את ההשקעה. אל ההצלחה שלכם מובילות מספר דרכים, כאשר כולן מצריכות עמל והשקעה רבה. בין אם בחרתם לרכוש דירה ולהשכיר אותה, בין אם החלטתם לרכוש נכס ולמכור אותו לאחר השבחה, ובין אם אתם משקיעים בשוק ההון ורוכשים מניות בחברות ציבוריות. וכמובן – אם אתם בוחרים להשקיע במיזם אינטרנטי מניב שעתיד להכניס לכם בסופו של דבר כסף טוב. ההשקעה היא בכסף אבל לא רק. מחשבה ועיון בפרטים, בחינת המפה ונתוני השטח מתוך מטרה לקדם את החזון שלכם, ולהצליח לבסס את ההשקעה שלכם בצורה כזו – כך שאכן עוד שנים מספר תתחילו לראות את הכספים שזורמים אליכם באופן פסיבי.

חיו את החיים שלכם

במידה ואדם מצליח בכך והוא ייצר הכנסה פסיבית שממשיכה לזרום ברציפות ללא כל קשר לעבודה או שכר, הוא מגיע למקום של חיים בהם הוא יכול לנהל את כל פעולותיו וסדר יומו כראות עיניו ועל פי החלטותיו האישיות. ללא מחויבות ליצירת הכנסות וביסוס המעמד הכלכלי שלו. בשלב כזה יכול האדם להשקיע יותר בחיי המשפחה ובהגשמת המשאלות שלו. אלו חיים נפלאים כאשר ממד הכסף יוצא מעט מהתמונה ולא מהווה ציר מרכזי סביבו אנחנו סובבים ללא הרף.