שמירה על קשר חם עם הלקוחות שלך – קריטי להתנהלות נכונה של העסק

העולם של לקוחות ועסקים עובר הרבה מאוד תהפוכות בעשורים האחרונים כאשר מצד אחד ישנה האופציה של רכישת מוצרים מארצות ניכר במחיר נמוך ביותר, ומצד שני יש את הריבוי הזה של מקומות שבהם יכולים לבצע בדיוק רב את אותה העסקה. הלקוחות הם כאלה שחווים בלבול רב בין הריבוי הזה של היצע נדיב במקום ואונליין, וישנו חיפוש אחר מה שיתבלט מעל לכולם. עסק רוצה שהלקוח ירגיש כי הוא מיוחד, ועל מנת לשמור על קשר חם צריכים לפעול בצורה שונה מבעבר כאשר הכל מתחיל עם ברכה פשוטה ביום חג.

עולם תחרותי עבור עסקים

נכון להיום הריבוי של מקומות אשר מציעים בדיוק את אותו הדבר רק עם ניואנסים שונים של מיתוג הוא גדול והוא כזה שגורם ללקוחות רבים לנדוד מחנות לחנות ומנותן שירותים אחד לאחר באופן חופשי ודי קל. בעלי עסקים רבים החלו להבין את הקלות הזו שבה לקוחות עוברים אל החנות שנמצאת באותו המתחם וחיפשו אחר כל מיני דרכים אשר איתן הלקוח ירגיש כי הרבה יותר משתלם ונכון עבור לגשת אל החנות שלהם על פני כל חנות אחרת, גם אם המוצר זהה בסופו של דבר. אחת מן הדרכים הבולטות נכון להיום היא דרך הצטרפות אל מועדון של לקוחות, אפילו בחינם, רק כדי לשמר לקוח ולהעניק לו את היחס המיוחד.

קשר מעבר לעסקי עם הלקוח

התעמקות בכל מה שמקרב בין העסק לבין הלקוח היא כזו אשר גורמת להבנה שלקוח מחפש אחר קשר שהוא מעבר לשירות עסקי, אלא משהו שיותר מזכיר את נותני השירות של פעם. כאשר מדובר בחנות של רשת זה די קשה לעשייה, ולכן יצירה של מועדון לקוחות היא דרך נהדרת שבה יודעים יותר פרטים לגבי הלקוח, כמו מועד יום נישואין או יום הולדת של הילד, על מנת לשלוח ברכת יום הולדת חמה לצד הטבה נחמדה שאיתה חוגגים את היום המיוחד. הכניסה אל החנות מוגברת וכך גם הקשר החם יותר שנוצר, דבר שגורם לתיעדוף שונה מכל מה שהיה טרם לכך.