מה עדיף: לעשן או לגלגל סיגריות?

מעשנים רבים מתקשים להחליט בין עישון סיגריות מקופסא לבין בחירה בגלגול סיגריות לבד. החלק הארי של המעשנים הם מעשנים חברתיים אשר אינם צריכים באופן נואש לקבל את מנת הניקוטין, והם עושים זאת מתוך בחירה ורצון להיות חלק מהחבר'ה. לעיתים פעולת הגלגול וההתעסקות עם ניירות גלגול עושה רושם מסובך ומעכב לאותה אוכלוסיית מעשנים. אולם יש יתרונות רבים לעישון סיגריות מגולגלות על פני סיגריות מוכנות מקופסא.

סיגריות מגולגלות – לא רק בגלל הכסף

העלויות של סיגריות רק עולות משנה לשנה, והמיסוי הכבד משפיע על הכיס של מעשנים רבים. גלגול סיגריות מאפשר למעשנים להיות יותר חסכוניים בעלויות ולייצר סיגריות מותאמות בדיוק לצורך שלהם. השימוש בטבק עם ניירות גלגול מחזיק לפרק זמן ארוך יותר ומקטין את העלות הכספית למעשנים רבים. וכשהחיים בישראל כל כך יקרים, צמצום ההוצאות על מותרות כמו סיגריות הוא בהחלט מבורך.

יחד עם זאת, פעולת הגלגול עצמה היא הסחת דעת שיכולה לגרום לירידה בכמות הטבק שנצרך. העיסוק בהכנה הסיגריה לוקח זמן ועד שהמעשן מגיע לסיגריה הצורך מתמתן. מעשנים רבים שרוצים להיגמל עוברים לעשן סיגריות מגולגלות ובהדרה זונחים את הסיגריות סופית.

ייתרון נוסף של הסיגריות המגולגלות הוא בעובדה שהן מקור לפעילות חברתית. מעשנים חברתיים מתעסקים בהכנת הסיגריות במקום לעשן בשרשרת. כך מרבית הפעולה מתמקדת בהתארגנות ובשיח החברתי מסביב ולא בעישון עצמו.

אם כבר אז כבר

אתם אוהבים את הרגע הזה, סוף היום עם קפה וסיגריה במרפסת, אתם והשקט. הדבר הכי נכון של היום שלכם הוא העשן לריאות. ואין מה לעשות אתם יודעים שצריך לשלם על זה. אז למה לשלם ביוקר? גלגלו סיגריות כחלק מהטקס הלילי הקבוע, ותהיו בשליטה על כמות הטבק שאתם מעשנים. במקביל תוכלו לחסוך בהוצאות ולהרגיש כאילו זכיתם מפה ומפה. הדברים הטובים שבחיים לא צריכים לקרוע לכם את הכיס ולפגוע אנושות בהנאה שלכם. אפשר להפוך את החיסרון ליתרון ולהנות מחוויית עישון של טבק איכותי בדיוק באותו האופן, מתי ואיך שנוח לכם ולשלם הרבה פחות כסף.