כך תגייסו עובדים איכותיים

כל מעסיק מכיר את התהליך המורכב הזה לגיוס עובדים, תהליך שבמהלכו יש לבחון לא מעט מועמדים עד שמוצאים את האחד. בלא מעט מקרים גיוס העובדים הופך למאתגר, ולו כי נדמה שלא קל לגייס עובדים איכותיים וטובים. איך בכל זאת ניתן לסנן מועמדים ולמצוא את הטובים ביותר? ריכזנו כמה טיפים.

לגייס נכון

לפזר את מודעות הדרושים בכל פלטפורמה זה דבר שכיח, אבל מה עושים כשזקוקים לעובדים איכותיים, כאלה שיישארו עמנו זמן רב? ובכן בין אם מדובר בחיפוש אחר עוזר אישי ובין אם זה גיוס עובדים לתפקידים בהייטק – אין ספק שחשוב להקפיד על כמה דברים בתהליך הגיוס. רוב בעלי העסקים, אינם מחזיקים במנהלת משאבי אנוש שבקיאה בתהליך, ולכן עליהם לבצע את התהליך בעצמם או באמצעות נציג מטעמם. מה עושים?

הגדרה נכונה וממוקדת של המשרה

אם תרצו לקבל פניות מתאימות ממועמדים רלוונטיים, מוטב שתגדירו את התפקיד באופן ממוקד, ותכללו את כל המידע שהמועמד זקוק לו, אחרת תקבלו מטר של מיילים עם שאלות וקורות חיים שאינם רלוונטיים בעבורכם.

אם מדובר בתפקיד חדש בחברה, הקדישו זמן כדי להגדירו ולאפיין את המשרה, ולו כדי שהמועמדים ידעו לקראת מה הם באים. את הגדרת התפקיד יש לבצע בטרם פרסום מודעת הדרושים, זאת כדי שכבר במודעה עצמה תוכלו למנות את כל הקריטריונים החשובים.

עברו היטב על קורות החיים

יכול מאוד להיות שתקבלו לא מעט פניות ומסמכי קורות חיים, כשחשוב לעבור היטב על כל המסמכים, ולו כדי שלא תפספסו את העובד האידיאלי בעבורכם. תחילה מוטב לעבור על הפרטים היבשים, זאת כדי לוודא שהמועמד עומד בדרישות המשרה (כמו ניסיון, גיל וכו'). זה יאפשר לכם לבצע סינון ראשוני של המועמדים.

ראיונות טלפוניים

אספתם את כל קורות החיים הרלוונטיים? מעולה. כעת התחילו לבצע ראיונות טלפוניים עם המועמדים, משום שכך תוכלו להבין אילו מועמדים מתאימים יותר ואילו פחות. את המתאימים ניתן לזמן לראיון עבודה פרונטלי.

הגיעו מוכנים לראיון

תחילה נמליץ לבצע יום ראיונות מרוכז (או אפילו שניים), כך תוכלו להשוות בין המועמדים בקלות, ולהקדיש לתהליך כמה ימים מרוכזים – מה שיאפשר לכם לייעל אותו באופן ניכר. לאחר מכן, עברו שוב על כל קורות החיים של המועמדים וכתבו לכם שאלות שתרצו לשאול את המועמדים באופן אישי, כלומר לא שאלות כלליות, אלא שאלות קונקרטיות לגבי מקומות עבודה מהעבר או סעיפים שמצאו חן בעיניכם בקורות החיים שלהם.

 

נשמע פשוט? והכן אם תיכנסו אל התהליך עם מוטיבציה גבוהה ותישארו ממוקדים – תוכלו למצוא את העובד האידיאלי במהירות. בהצלחה!