אנרגיה סולארית – כמה קרובים אנחנו להפסיק להשתמש בפחם

שוק האנרגיה משתנה כל כך מהר, שאפילו מומחים מתקשים לעמוד בקצב. מחירי אנרגיה מתחדשת צונחים, טכנולוגיות לאחסון הופכות לחסכוניות יותר ומה שתחרותי כיום אינו מה שהיה תחרותי לפני חמש שנים – שינויים שרק יאיצו בשנים הבאות, קראו עוד באתר https://volta.solar

זיהום הפחמן הנגרם משריפת דלקים "מאובנים" הוא התורם העיקרי לגזי החממה הגורמים להתחממות כדור הארץ. כדי לעצור את התהליך עלינו להפסיק לשרוף דלקים מאובנים. הוויכוח כיצד לעשות זאת נמשך עשרות שנים. שוק האנרגיה השתנה באופן דרמטי, ושינה את קווי המתאר של הדיון. להלן סקירה מהירה של היכן הדברים עומדים:

זמנו של הפחם נגמר

פחם יקר יותר ממערכות ייצור חשמל גדולות אחרות. שירותים אמריקאים כבר לא מקימים תחנות כוח מבוססות פחם מכיוון שגז טבעי חדש ויעיל יותר ותחנות כוח מתחדשות מייצרות חשמל זול יותר.

זה בין היתר בגלל דרישות האוויר הנקי, גם בגלל שתשתית הפחם מתבגרת, אך בעיקר מכיוון ש"מחיר ייצור החשמל במפעלי גז טבעי ועם רוח ושמש ירד בצורה כה דרמטית ", אמר דייוויד שליסל, מנהל ניתוח תכנון משאבים במכון לכלכלת אנרגיה וניתוח פיננסי, חברה לחקר אנרגיה שבסיסה בקליבלנד.

חלקו של הפחם בשוק החשמל בארה"ב צנח מ 48% בשנת 2008 ל 27% בשנת 2018 והוא צפוי להיות 22% בשנת 2020, על פי נתוני מינהל המידע לאנרגיה בארה"ב, הסוכנות הסטטיסטית של המחלקה האמריקאית לאנרגיה, מידע נוסף בקישור..

"מפעל פחם נוסף מספיק את עבודתו מדי חודש. פחם ייעלם עד 2030, "אמר ברוס נילס, מנהל מנהל במכון רוקי מאונטיין, מכון חשיבה בקולורדו המתמקד ביעילות אנרגיה ויעילות.

המחירים לשעת מגה וואט מחשמל לתחנות כוח פחמיות נעים בין שפל של 60 דולר לגובה של 143 דולר, לדברי לזרד, חברת ייעוץ פיננסי המפרסמת אומדנים שנתיים של עלות ייצור החשמל הכוללת. זהו העלות המישורית, הכוללת את העלות לבניית, הפעלה, דלק ותחזוקה של תחנת כוח.

אנו בעידן של מהפכת אנרגיה ואנו מזמינים אותכם לא להשאר מאחור, אלא להתקדם ולהינות מהיתרונות שמהפכה נפלאה זאת מציעה. התקשרו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים על מערכת פאנלים סולאריים לבית/עסק שלכם.