שמאי דירות מומחה – איך מאתרים שמאי מקצועי?

על מנת להבטיח דיוק מרבי בהערכת שווי הדירה שלכם, חשוב להיעזר בשמאי מקצועי ומומחה בתחומו אשר ידע להתיחס לכל מאפייני הדירה על מנת לקבוע מחיר מדוייק. כיום ישנם לא מעט שמאי דירות שאינן מספיק מומחים מה שעלול לבוא לידי ביטוי בהערכה שגויה שתמעיט מערך הנכס שלכם. לכן, קיימת חשיבות רבה לבחור נכון שמאי דירות מקצועי ומומחה אשר עוסק בתחום שנים ארוכות ומכיר כל חוק וסעיף העלולים להשפיע על שווי הדירה.

 

מספר צעדים פשוטים לבחירה נכונה ומושכלת של שמאי דירות מומחה

בחירה בשמאי מקצועי ומיומן נעשית בכמה צעדים פשוטים. ראשית, חשוב ליצור קשר עם כמה שיותר שמאים המצריכים את עצמם כמומחים ומקצועיים. חשוב לדעת שישנם שמאים המתמחים בתחומים אחרים ולכן יש לבדוק שהשמאי בו אתם מתעניינים אכן מתמקצע בתחום שמאות והערכת דירות ונכסים. לאחר שאיתרתם מספר שמאים העוסקים בתחום, הגיע השלב השני בו תסננו את כלל האפשרויות שלכם על מנת להישאר עם השמאים המקצועיים ביותר. שלבי הסינון כוללים בדיקות מעמיקות אודות השמאים השונים לרבות קריאת חוות דעת של אנשים שבחרו לשכור את שירותם בעבר.

 

השוואת מחירים בין כלל השמאים המקצועיים ביותר

בשלב הבא, לאחר שנשארתם עם השמאים המקצועיים ביותר, חשוב לבדוק את נושא המחיר שתידרשו לשלם עבור שירותם. השוואה בין כלל השמאים הפוטנציאליים תאפשר לכם להתחקות אחר אמינותם כאשר תשללו את השמאים הדורשים מחירים גבוהים משמעותית ממחיר השוק הממוצע. חשוב להדגיש שלא כל נותן שירות הדורש מחיר גבוהה נחשב לא אמין, אך במידה וערכתם בדיקות מקיפות ומצאתם מספר שמאים שכולם מקצועיים בתחומם ובכל זאת קיים אחד שדורש מחיר גבוהה בצורה משמעותית, רמת אמינותו מעט נפגמת.