תיקון 190 חסרונות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הוא תיקון אשר נכנס לתוקף בשנת 2012. מדובר על תיקון הרלוונטי מאוד עבור גמלאים ועבור כל אדם החוסך לקראת גיל פרישה ועתיד להגיע אליו בעוד כמה שנים. בעוד שעד התיקון המדובר מרבית האנשים חסכו באפיקים מוכרים ומסורתיים כגון: פיקדונות בבנקים, קרנות שונות ועוד, הרי שכיום התיקון מאפשר לחסוך בצורה קלה, נוחה ויעילה יותר כספים אשר ישמשו את האדם כאשר יגיע לגיל הפרישה על פי החוק, קבלו מידע נוסף במגזין lirot.

מהו תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הוא תיקון המאפשר לכל חוסך שעבר את גיל 60 ומקבל קצבת אשר עולה על הסכום של 4525 ₪, להפקיד כספים לקופת הגמל שלו כאשר יש לו אפשרות למשוך את הכספים הללו במס רווח הון של 15 אחוז בלבד על הרווח הנומינלי, הן כקצבה חודשית והן כסכום חד פעמי כאשר הוא מגיע לגיל פרישה. ישנם לא מעט יתרונות בתיקון זה. כך לדוגמא: ישנן הטבות מס במשיכה, אפשרות למעבר בין אפיקי ההשקעה ללא אירועי מס, חיסכון בעלויות של דמי הניהול, אפשרות לקבל הלוואה על הכספים שנחסכו ועוד. אולם, חשוב מאוד לדעת שישנם גם חסרונות בתיקון זה ורצוי להכיר גם את החסרונות בכדי לקבל החלטה נכונה.

חסרונות בתיקון 190

כשמדברים על תיקון 190 חסרונות גם הם קיימים. ראשית כל את הכספים שחוסכים ניתן למשוך רק לאחר גיל 60.  שנית, מכל הפקדה של סכום של 34848 לא יהיה ניתן למשיכה רגילה. אם אתם מעל גיל 70 רצוי שתדעו שניתן למצוא מוצרים פיננסיים אטרקטיביים אחרים וטובים יותר מהמוצר שמקנה לכם התיקון. על כן, ניתן לבחון כיום את כל מוצרי החיסכון המוצעים עבור אנשים שגיל הפרישה קרוב להם וכן, רצוי לבחון את היתרונות והחסרונות בכל מוצר אשר מוצר לחיסכון כיום על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה. כמו כן, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום זה, על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה והטובה ביותר עבורכם. על אף שמדובר על תיקון אטרקטיבי  מאוד כיום לגמלאים, חשוב שלא לקבל החלטות בנוגע לחיסכון מבלי שהתייעצתם עם אנשי מקצוע.