איך מקבלים החזר מס לעצמאים

מהלך השנים כתבו המחוקקים שורות רבות בקוד המס בכדי לרכך את מכת העלויות הנוספות שעצמאים חייבים לספוג כבעלי עסקים. עם זאת, חוק המס ביטל כמה ניכויי מס לעצמאים. רבים משינויים אלה הם זמניים אך חלקם קבועים.

איך מקבלים החזר מס לעצמאים

בדרך כלל, בסוף השנה רבים עושים את צעדיהם אל עבר רשויות המס (נכון, בעזרת רואה חשבון) ומקבלים החזר מס לעצמאיים, מס אותו הוציאו במהלך השנה כולה. לא תמיד זה נעשה במהירות ולפעמים הדרך לקבל אותם טיפה ארוכה מהרגיל.

כדי לקבל את אותם החזרי מס בצורה חלקה וללא יותר מידי בעיות, אני תמיד ממליץ לחברים שלי לפנות לרואה חשבון ולעשות את כל הפרוצדורה הזו דרכו. הם המיומנים בהגשת הטפסים ויש שיגידו שזה שווה את ההוצאה הזניחה על שירות זה.

על מה אפשרי לקבל החזרי מס?

אחד הסעיפים הפופולאריים והחשובים בקרב מומחי ויועצי מס למיניהם, הוא הסעיף שאותו רבים אוהבים שנוגע בעיקר לניכוי הוצאות. 

ברוב המקרים, רשות המיסים מאפשרת לבעלי עסקים עצמאיים לקזז את ההוצאות שהוצאו במהלך השנה לצורך הפקת הכנסה. 

באופן זה, הסכום המדווח למס הכנסה כסך ההכנסות השנתי (אותו מגיש יועץ המס) עשוי להצטמצם בצורה משמעותית, בעקבות ההכרה בהוצאות שהוצאו, זאת במטרה לתחזק ולשמר את העסק שלכם. 

לפעמים, ההכרה בגובה המס היא בגובה החזר מלא, למשל בעבור הדפסות, ולעיתים בגובה שיעור אחוז מסוים ממחיר הרכישה בלבד, כמו גם בעבור חליפה ייצוגית עבור עורכי דין שמוכרת גם כן בכ- 80% מההוצאות של העסק.

אם אתם מתקשים בכל הסעיפים המסובכים הללו ולא ממש יודעים מאיפה להתחיל עם הפרוצדורה, פנו אל חברת החזר מס Moneybackליועץ מס / רואה חשבון כדי שיעשו זאת עבורכם.