קורס שמאות – מקצוע רווחי ומכובד!

שמאות היא מהמקצועות היותר מכניסות בשנים האחרונות. קורס שמאות יכול לקחת את הקריירה שלכם למקום הרבה יותר מכובד ומכניס ולתת לכם את כל הכלים לבנייה של חיים משתלמים, מסודרים ורווחיים.

 

קורס שמאות – מקצוע רווחי ומכובד

אם אתם רוצים לקחת את הקריירה שלכם למקומות הרבה יותר טובים, נראה שתצטרכו לבחור בין כמה מהמקצועות הרווחיים הטובים ביותר. על אחד מהם, אנחנו יכולים לספר לכם כבר עכשיו. מדובר כמובן על קורס שמאות.

שמאי הוא זה אשר נותן ערך ומעריך בעצב כל דבר שעליו התמחה. בין אם זה התמחות בשמאות מקרקעין או שמה בשמאות רכב – כך או כך, זהו מקצוע מכובד ומכניס.

 

הגדרת המקצוע

גישות לערך הן השיטות או הנהלים שבאמצעותם מתבררת הערכת שווי של נכס. עבור מאפיינים שונים משתמשים בגישה שונה לערך כלשהו.

 

גישת השוואת מכירות

גישת השוואת המכירות היא הגישה הנפוצה ביותר בפרקטיקה של שמאות מקרקעין לקביעת השווי. בגישה זו לערך, משווים את הנכס המוערך לנכסים שנמכרו לאחרונה והם מסוגים דומים. זה נעשה לשם הפקת אינדיקציה ערכית.

לשם כך, משווים את הנכס המוערך להשוואה המתואמת לגודל, שטח, מתקנים, זמן וכו'. חוויית השמאי חשובה בכל הקשור להבנת ההתאמות הסבירות לאזור שוק מסוים. הערך של נכס אחד באזור מסוים עשוי להיות גבוה, אך ייתכן שלא יהיה דומה ערך זה לאזור אחר.

 

גישת עלות

גישת העלות לשווי מעריכה את שווי נכס על ידי קביעת העלות שתידרש להקמת תחליף או שכפול של אותו הנכס לאחר ניכוי הפחת שנצבר. פחת שנצבר פירושו ירידת ערך הנכס בפועל לאורך זמן עקב התיישנות או בלאי והערך נקבע לפי זה.

 

למידע נוסף הכנסו עכשיו לאתר של מכללת אפיק.