מהו מנטורינג עסקי?

מנטורינג עסקי היא דרך יעילה לצורך שיפור הביצועים של העסק. לא פעם אנשים מתבלבלים בין מנטורינג עסקי לבין אימון עסקי או ייעוץ עסקי, אך חשוב להבין כי קיימים הבדלים ביניהם. בעוד שייעוץ עסקי מתבסס על הידע והכישורים של היועץ עצמו והמטרה שלו היא ליישם אותם עבור טובת העסק, אימון עסקי יוצא מנקודות הנחה כי ללקוח יש את הכישורים והיכולת הרלוונטיים להצלחה בניהול העסק והמטרה של התהליך היא לסייע ללקוח לגלות את מה שדרוש לצורך הצלחת העסק שלו בתוכו ולהבין כיצד עליו לנצל את היכולות השונות שלו בכדי לקדם את העסק שלו.

מנטור עסקי- מה תפקידו?

מנטורים עסקיים הם בעלי ידע וניסיון רחב היקף בתחומים שונים הנוגעים לנפש האדם, ליכולות שלו, לכוחות שלו ובד בבד, גם בתחום העסקים. הם מנצלים את הידע והניסיון שיש להם לטובת הלקוח על ידי מתן ייעוץ נכון, קשרים עסקיים, העברת ידע רלוונטי וכן, עידוד ותמיכה אישית. המטרה של המנטור העסקי הוא לטפח את הקריירה המקצועית של האדם שמקבל את ההדרכה. במהלך הפגישה הראשונה עם המנטור הוא יבצע תיאום ציפיות, יגדיר מטרות ויעדים יחד עם הלקוח לתהליך כולו ובהתאם לכך, יקבע את כמות המפגשים הרלוונטיים.

מדוע כדאי לבחור במנטורינג עסקי?

חשוב לדעת כי כאשר בוחרים במנטורינג עסקי מוצלח, ניתן לנצל את כל הכישורים של מקבל ההדרכה בצורה הטובה ביותר, לנצל אותם עבור קבלת החלטות נכונה במסגרת התפקיד שהוא ממלא וכן, לצורך הסקת מסקנות ניהוליות חשובות. מנטור עסקי מהווה לא פעם עוגן, משענת ותמיכה עבור האדם שצריך לקבל החלטות. האדם מקבל הדרכה שמסייעת לו כאשר הוא צריך לקבל החלטה הנוגעת לניהול העסק, בייחוד כאשר מדובר על החלטה גורלית וחשובה. מעבר לכך, מנטורינג עסקי יכול לסייע בהגדלת התפוקה של העסק, רכישת כישורים מקצועיים חדשים והבנה לגבי כיצד ליישם אותם נכון במהלך העבודה השוטפת ועוד.