צריכים לוגו לעסק? שלושה דברים שחשוב לדעת לפני שאתם מתחילים

לוגו לעסק

ברגע שהחלטתם לפתוח עסק חדש, חשוב שיהיה לכם לוגו לעסק, שייצג אתכם ובעצם יהווה את תעודת הזהות של העסק שלכם. הלוגו יאפשר ללקוחות שלכם לזהות את העסק ולהבדיל אותו מהמתחרים. בתהליך של מיתוג עסק הלוגו ילווה את הנראות של העסק שלכם בתוצרים נוספים כמו כרטיס ביקור, דף לוגו, חתימה למייל, באתר ובדפי הנחיתה שלכם, בפוסטים בפייסבוק ועוד.

מה זה לוגו?

הלוגו הוא אלמנט גרפי שמכיל את שם העסק שלכם, סלוגן או הסבר קצר של העיסוק וסמל / אייקון שמויע יחד עם הטקסט. בעצם, הלוגו הוא האלמנט הגרפי החשוב ביותר מאחר והוא יופיע בכל רכיב גרפי שייצג את העסק. ולכן, כדאי שתהיו שלמים איתו ומחוברים אליו. לוגו טוב לא צריך להחליף.

מה חשוב לדעת שיוצרים לוגו לעסק שלכם?

  • לוגו וקטורי

אחד הדברים הבסיסיים שחשוב מאוד ביצירת לוגו הוא שהלוגו יהיה וקטורי. כלומר, שהלוגו יעוצב בתוכנה המותאמת ליצירת לוגואים – אילוסטרייטור Illustrator. הלוגו חייב להיות וקטורי, בצורה זו האיכות שלו תמיד תהיה גבוהה ויהיה אפשר לשחק עם הגודל שלו בכל עיצוב, גם לדיגיטל וגם לפרינט. למה הכוונה? נניח שתרצו יום אחד לעצב רול אפ לעסק שלכם או שלט גדול. במידה ותשתמשו בלוגו שאינו וקטורי ייתכן והלוגו שלכם יראה מפוקסל, כלומר, מטושטש. במקרה כזה הלוגו מאבד מהאיכות שלו ולא נראה טוב. לעומת זאת, לוגו שהוא וקטורי ניתן להתאים לכל גודל מבלי שאיכות הלוגו תיפגע. זה חשוב ומשפיע בעיקר בכל מה שקשור לדפוס, ואינכם רוצים שתהיה לכם מגבלה כלשהי בשימוש בלוגו שלכם, שמהווה את זהות העסק שלכם.

  • לוגו ייחודי

כיום, יש לא מעט חברות המציעות לייצר לוגו דרך תבניות מוכנות, בהן נדרש רק שם העסק והופ – יש לכם לוגו. אז לא מדובר בלוגו ייחודי לעסק שלכם, אלא בכזה שיכול לשמש עשרות מאות ואף אלפי עסקים. השאלה היא מה היתרון של לוגו שמופיע בכל כך הרבה מקומות? מה הייחודיות שלו, והאם תרצו שלעסק שלכם יהיה לוגו שמופיע כבר בהרבה עסקים אחרים? התשובה היא כנראה שלא. לוגו לא צריך להיות משוכפל. הוא אמור להיות ייחודי ולהיות מעוצב אישית עבור העסק שלכם.

  • קבצים איכותיים לשימוש

יצרו עבורכם לוגו? ברגע שהפרויקט הסתיים, בקשו לקבל קובץ PDF בו מופיע הלוגו באיכות גבוהה. כמו כן, בקשו קובץ PNG שקוף, אותו תוכלו "להלביש" גם באופן עצמאי על כל תמונה שתרצו. בצורה זו תוכלו לעשות שימוש בלוגו שלכם גם ללא תלות במעצב. במידה ולא תקבלו את הקבצים האלו, סביר להניח שתהיו מוגבלים בשימוש בלוגו. ההגבלה המשמעותית ביותר היא בשימוש בדפוס, בו צריך להשתמש בקבצים עם רזולוציה גבוהה ואיכות טובה. במידה ותקבלו רק תמונה קטנה, לא תוכלו להשתמש בה לעבודות דיגיטליות או דפוס שמצריכות קובץ איכותי יותר.ב