הון עצמי למשכנתא

הון עצמי למשכנתא

כל זוג צעיר שנמצא בתחילת דרכו מכיר את שתי המילים הללו היטב- הון עצמי. הון עצמי הוא הדרך היחידה כיום להגשים את החלום ולרכוש דרה אך אין ספק כי לא מדובר בנושא פשוט. כיום בכדי לרכוש דירה בישראל על בני הזוג להגיע עם הון עצמי למשכנתא של 30% מערך הדירה. כאשר מחירי הדיור רק עולים ועולים מדובר בסכום לא מבוטל בכלל אשר רבים אינם יכולים באמת להשיג. את 70 האחוזים הנותרים עתיד להשלים לכם את הבנק אשר בסופו של דבר יאשר את המשכנתא רק על בסיס ההון העצמי אשר ברשותכם.

מה זה בעצם הון עצמי? 

כאשר אתם עומדים בפני רכישת דירה אתם זקוקים ללא מעט כסף. התשלום עבור הדירה מתחלק לשני חלקים. החלק הראשון הוא החלק שלכם איתו הגעתם מבעוד מועד והוא נקרא הון עצמי. החלק השני הוא החלק אותו תקבלו מהבנק וזוהי למעשה המשכנתא. במידה ולא קיימת ברשותכם דירה כלל וזוהי הדירה הראשונה אותה אתם רוכשים תזדקקו ל25% הון עצמי. לעומת זאת, במידה ויש לכם דירה ואתם עומדים בפני תהליך של מכירה ורכישת דירה חדשה תזדקקו ל30% הון עצמי. בכל מקרה בו אתם רוכשים דירה שנייה מעבר לזאת שברשותכם הבנק ידרוש מכם 50% הון עצמי.

גובה ההון העצמי איתו תגיעו אל הבנק ישפיע באופן ישיר גם על גובה ריבית המשכנתא אותה יציע לכם הבנק. ככל שההון העצמי איתו תגיעו יהיה נמוך יותר כך הריבית אותה הבנק יציע לכם תהיה גבוהה יותר. כלומר, ישנן מדרגות ריבית המותאמות באופן ישיר לגובה ההון העצמי העומד לרשותכם.על מנת להגיע לתהליך מוכנים חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מומלץ אשר ילווה ויכוון אתכם אל עבר המשכנתא הנכונה ביותר עבורכם.