החשיבות בנטילת חומצה פולית לפני כניסה להריון ובתחילת הריון

אין ספק כי היריון זה דבר מאוד מרגש ומאוד משמח לכל זוג וזוג ואין זה משנה אם אנחנו מדברים על היריון ראשון או שלישי. ב-99% מהמקרים ההיריון יעבור בשלום, אך בכדי שהוא יעבור בשלום והילד ייצא ללא בעיות בריאותיות אנחנו חייבים לקבל ליווי רפואי ולא רק לקבל את הליווי הזה אלא גם להבטיח כי נקשיב להוראות הרופאים. יש הרבה מאוד המלצות אשר הרופא או הרופאה שלנו ייתנו לנו בעת ההיריון, אך אחד הדברים הכי חשובים שאנו צריכים לזכור זה שאנו צריכים לצרוך חומצה פולית בעת ההיריון ולפניו. נשים אשר נמצאות בהיריון או מתכננות להיכנס להיריון חייבות להבין כי החומצה הכרחית להתפתחות התקינה של העובר ויש לה השפעה אדירה על השאלה האם העובר יוולד בריא או לא ולכן ממש לא מומלץ לזלזל בהמלצה לקחת חומצה פולית.

האם זה משנה איזה חומצה פולית אני צורכת?

כאשר אנחנו מדברים על חומצה פולית ועל צריכה שלה לפני היריון אנחנו צריכים לזכור כי יש הרבה סוגים של חומצה כזאת (ראו באתר כליל הטבע) ועל כן אנו צריכות לעשות הכול בכדי לצרוך את החומצה הטובה ביותר והאיכותית ביותר שיש. עליכן להבין כי ככל שהחומצה תהיה יותר טובה כך העובר שלכן יהיה יותר בריא וזהו משהו שכדאי מאוד להפנים ולקחת בחשבון. על כן שימו דגש עצום על השאלה איזה חומצה אתן קונות וזכרו כי יש לכך השפעה מהותית על הילד או הילדה שלכם. ככל שתחכימו לקנות חומצה יותר טובה כך העובר יהיה בריא יותר וזהו משהו שאין עליו ויכוח או מחלוקת ומשהו שכל אם וכל אב צריכים לחשוב עליו.

האם החומצה היא הדבר היחיד שצריך לקחת בהיריון?

עליכם ועליכן להבין כי מקרה הוא לגופו והגם שברור כי כל אישה צריכה לקחת חומצה פולית בהיריון יכול מאוד להיות שתצטרכו לקחת תוספים נוספים בהיריון ולהקפיד על תזונה כמו קטניות ודגנים או פירות וירקות בהתאם לאיזון בגוף. לכן מומלץ מאוד לבצע את כל הבדיקות הרפואיות ולבחון לעומק את הנושא הזה בכדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר איזה תוספים לקחת ולהבטיח כי תהיו בריאות וכך גם העוברים שלכן.

קראו גם סובלים מעצירות או שלשולים – פרוביוטיקה היא התשובה