הטעויות שעושים סוחרים שמשקיעים בשוק ההון

רבים רואים בשוק ההון דרך טובה להרוויח כסף. בעולם שבו איננו מצליחים לגמור את החודש ונאלצים לקחת הלוואה פעם אחר פעם כדי לכסות חוב זה או אחר, השקעה בשוק ההון נראית כאופציה מתאימה. העניין הוא שלא מעט אנשים המתנסים בשוק ההון מתייאשים בסופו של דבר. הם מפסידים סכומי כסף גדולים ומספרים לכל מי שרק מוכן לשמוע על כמה ששוק ההון הוא עסק מסוכן. העניין הוא שכמו בכל דבר בחיים, גם בשוק ההון נדרשת מיומנות השקעה.

הכירו את הטעויות הנפוצות שעושים סוחרים מתחילים

כולנו עושים טעויות לפעמים, אך כאשר מדובר בכסף הפרטי שלנו, הטעויות האלה כואבות שבעתיים. חשוב להכיר כמה מבין הטעויות הנפוצות של סוחרים בשוק ההון כדי לדעת להימנע מהן:

  • קופצים ישר למים – אומרים שהדרך הטובה ביותר ללמוד לשחות היא לקפוץ ישר למים העמוקים, אבל בשוק ההון זה בדיוק ההפך. אם אינכם יודעים לסחור, אתם תפסידו כסף, והרבה. כך שלפני שאתם מתנסים במערכת מסחר אמתית, כדאי לתרגל קצת על מערכת דמו. ככל שתתאמנו יותר, כן תצברו יותר ניסיון.

  • מתייחסים למסחר בשוק ההון כאל רולטה – והאפקט דומה. ייתכן שהיה לכם מזל בהתחלה והצלחתם להרוויח סכום יפה. כעת, אתם נמצאים באופוריה ומשקיעים סכום כסף גדול אף יותר בתקווה להרוויח "כסף קל". אם אתם פועלים ללא שיטה מסודרת, במוקדם או במאוחר תפסידו את הכסף ואז תרצו להשקיע שוב כדי להחזיר לעצמכם את הכבוד האבוד. מכאן והלאה ההפסד כמעט ודאי ועמו התסכול הרב.

  • לא מנהלים היסטוריית עסקאות – ביצוע עסקאות יכול להיות מלחיץ ומבלבל בהתחלה, אך אם לא תערכו תיעוד מסודר של כל העסקאות שביצעתם, לא תוכלו ללמוד מהטעויות להבא. תיעוד מסודר, לעומת זאת, יאפשר לכם לעקוב אחר הפעולות שלכם, כך שתוכלו לראות מתי היו לכם עסקאות משתלמות יותר ומתי פחות.

  • לא מבצעים עסקאות שורט – אנשים רבים מעדיפים להתמקד בעסקאות לונג ומוותרים על עסקאות השורט, על אך שהרווחים בעסקאות אלה בדרך כלל גבוהים יותר. אם לומדים את הנושא לעומק, אפשר להפיק רווחים נאים מעסקאות שורט.

המסחר בשוק ההון מתחיל בתכנון מדוקדק. חשוב לעבוד לפי שיטות פעולה מסודרות כל מנת להגיע אט אט לרווחים הרצויים.
לקריאה נוספת על השקעות אתם מוזמנים להיכנס לאתר של רמי ברכה בכתובת http://ramiberacha.co.il