מי צריך הסכם ממון ומתי הכי נכון לעשותו?

כל זוג שעומד להתחתן חייב לחתום על הסכם ממון, על מנת למנוע צרות פוטנציאליות בהמשך הדרך. זוגות רבים מתייחסים להסכם טרום נישואין בתור הרס של רומנטיקה או כסימן רע להמשך הקשר שלהם, אך למעשה מדובר על צעד נבון וחכם שאין לוותר עליו. יש לציין כי הסכם זה מתאים לכל זוג שחי ביחד, ללא קשר לסוג החתונה שהם בחרו לערוך לעצמם, אם בכלל. כלומר, כל זוג שעומד לפני מגורים משותפים, חייב לדאוג לעגן את היחסים שלהם בהסכם משפטי מתאים. אין זה משנה אם אתם מתחתנים בחתונה דתית, בחתונה אזרחית בחו"ל או במסיבת אהבה על חוף הים, העיקר שתחתמו לפני כן על הסכם חיים משותפים מקצועי ואיכותי, שיעגן את הזכויות של שניכם במקרה של פרידה או גירושין.

כל מה שחשוב לדעת לגבי הסכם ממון

כאמור, הסכם ממון מיועד עבור כל זוג שמעוניין לחיות ביחד, ללא קשר אם הם מתכוונים למסדר את הקשר שלהם באמצעות מוסד הנישואין או לחילופין, לחיות בתור ידועים בציבור. הדבר נכון פי כמה וכמה, במידה ובני הזוג מחליטים לגור בדירה ששייכת לאחד מהם. במקרים כאלו, לאחר שנים של מגורים משותפים, בן הזוג עלול לתבוע חזקה בדירה, היות והוא חי בה שנים ולכן יש לו בסיס משפטי לטענה הזאת. מסיבה זו בדיוק, חשוב לעגן את היחסים בין שני בני הזוג במסגרת של הסכם טרום נישואין, על מנת להחליט מראש מה תהיה חלוקת הרכוש והנכסים ביניהם במקרה של פרידה. זוהי הדרך היחידה לעגן את הזכויות של בעל הדירה למשל, על מנת למנוע מבן הזוג לקבל חלק ממנה במקרה של פרידה. נקודה חשובה נוספת, היא העובדה שיש צורך לחתום על ההסכם לפני המגורים המשותפים או לפני החתונה, היות ולאחר מכן ייתכן מצב שבו אחד מבני הזוג לא יסכים לחתום על ההסכם.

לסיכום, הסכם ממון נועד לכל זוג שמעוניין לחיות ביחד ולנהל אורח חיים משותף. מומלץ לחתום על ההסכם מספר חודשים לפני החתונה באמצעות עו"ד הסכם ממון כמו אורי גנור, על מנת לעבור את התהליך בנחת וללא לחץ מיותר, כדי לעכל את הדברים ולהגיע להסכמות.