האכלת חתולי רחוב – בעד ונגד

אנשים רבים שחובבים בעלי חיים נתקלים בדילמה כאשר הם פוגשים חתול ברחוב. חתולי רחוב הם "הומלסים" במובן מסוים ולכן מתעוררים רחמיהם של האנשים כאשר הם רואים אותם משוטטים בודדים ותרים אחרי מזון. אז לפני שאתם מאכילים את החתולים שנמצאים ברחוב הסמוך לביתכם חשוב שתדעו מספר דברים בעניין.

 

אין חוק מוחלט בעניין

אין אף חוק שאוסר האכלה של חתולי רחוב ולכן אי אפשר לתבוע אדם שנצפה כשהוא מאכיל אותם. עם זאת, במידה והחתולים הופכים למטרד תברואתי, כלומר, נכנסים לשטחים פרטיים, הורסים אותם או מפריעים לבני אדם אחרים, ניתן להגיש תלונה לרשויות החוק. הם יסלקו את החתולים ואף עלולים לקנוס את האדם שהאכיל אותם.

 

הם לא יכולים למצוא מזון בכוחות עצמם

כאמור, חתולי רחוב הם ההומלסים של בעלי החיים. וזאת בעיקר בשל העובדה כי הם צריכים לחטט בפחים ובאשפה על מנת למצוא לעצמם מזון. כאשר קיימים פחי אשפה רגילים ברחוב, הם עוד יכולים להסתדר. אבל אם הם משוטטים במקום בו יש רק פחים טמוני קרקע, כיצד הם יגיעו לשאריות המזון? אז בדיוק לכן אתם כאן. העניקו לחתולים העזובים משאריות האוכל שלכם כדי שיהיה להם מה לאכול וכיצד להתקיים.

 

ניתן לרכוש מזון זול לחתולי רחוב

יצרניות המזון לבעלי חיים לקחו בחשבון את חתולי הרחוב העזובים וייצרו במיוחד עבורם מזון מתאים אך בעלות נמוכה במיוחד. על כן, במידה ונתקלתם בחתולי רחוב בשכונה שלכם, תוכלו לגשת לכל חנות לממכר מזון לבעלי חיים ולרכוש להם אוכל מתאים במחיר זול.

 

חתולים נגועים עלולים להביא מחלות

עם כל אהבתכם לבעלי חיים בכלל ולחתולים בפרט, כדאי שתזכרו כי חתולי רחוב אינם נמצאים תחת פיקוח של אף אחד ואין איש שדואג להם למעקב וטרינרי ולחיסונים. הם עלולים להיות נגועים במחלות שונות ולהדביק את אלה שבאים איתם במגע במחלות לא נעימות במיוחד. אז כאשר אתם מבקשים להאכיל את חתולי הרחוב, עליכם לקחת בחשבון כי הם יכולים להדביק אתכם בכלבת או בכל מחלה מסוכנת אחרת.