פרסום בערוץ 12 – כיצד הוא משרת אותנו

על פי כל טבלאות הנתונים והמדדים, אין ספק בכלל שערוץ 12 מוביל ברייטינג באופן דרמטי ומשמעותי על פני ערוצים אחרים בטלוויזיה. ערוץ 12 השייך לקשת מנצח כמעט לאורך כל יום, במהלך כל ימות השבוע כמעט, בפרט בזמן הפריים טיים, קרי משמונה בערב עד עשר בערב פחות או יותר. 

לכן, זה לא מפתיע שמרבית המפרסמים מעוניינים לפרסם בערוץ 12 ובפרט בשעות אלו. כך הם יכולים להבטיח לעצמם חשיפה משמעותית, בין אם זה לבית העסק שלהם, מוצרים ושירותים שהם מספקים או לכל דבר אחר. החשיפה כמובן עולה כסף. כל שעת פרסום מחייבת תשלום מסוים, כאשר הפרסום מתבצע בשעות הפריים טיים המחיר עולה פי כמה משעות פרסום אחרות, בוודאי אם מדובר על פרסום בזמן תוכניות נצפות, דוגמא ארץ נהדרת, עובדה או תוכניות ריאליטי כאלה ואחרות. 

לפני שנסביר למה משתלם להשתמש באופציה של פרסום בערוץ 12 נבהיר, לא לכולם זה בהכרח מתאים. זה יכול להתאים למי שיש אפשרות כלכלית לשלם עבור הפרסום וכן זה יכול להתאים למי שבאמת יכול לעשות שימוש פרקטי בפרסום שכזה, לא בהכרח לעסק קטן ומקומי. 

למה משתלם לפרסם בערוץ 12?

נתייחס לכך בשני מובנים, הראשון חיובי, פשוט מאוד להסבר. מאחר וצופים בערוץ הזה הרבה מאוד אנשים, מכל שכבות האוכלוסייה, במשך כל שעות היום, אז הסיכוי לחשיפה היא משמעותית. מעבר לזה, פרסום בערוץ גם יכול לייצר באז תקשורתי שיביא לחשיפה גם בכלי תקשורת אחרים. 

המובן השני הוא על דרך השלילה. אם בוחרים להתעלם מהפקת פרסומות עבור ערוץ 12 ולפרסם במקומות אחרים, אז הפרסום יילך לאיבוד, נשקיע כסף וזמן בפרסום שלא יספק לנו מענה ולא ישתלם לנו כלכלית או בכל אספקט אחר.