מה זה הלוואת גישור?

הלוואת גישור הינה הלוואה ניתנת לתקופה קצרה ויכולה להינתן בנסיבות שונות. בדרך כלל היא נדרשת לטובת לווים אשר נזקקים לפתרונות ביניים. כך כאשר רכשו נכס, מכונית וכדומה ועדיין לא מכרו את הקודמים. הם מחויבים לשלם למוכר ועדיין אין להם את כל המימון הנדרש. מקרה אחר ידוע הוא כאשר הם חייבים להחזיר קרן הלוואה או משכנתא חודשית ולא מסוגלים לעמוד בזה עקב  היקלעות למצב כלכלי קשה בגלל פיטורין מעבודה, בגלל מחלה וכיוצא בזה. לעיתים, נוטלים אותה כי לא מעוניינים או יכולים לפדות קרן השתלמות או תכנית חיסכון וכדומה.   

בטחונות

את ההלוואות מספקים בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים, לרוב, תמורת בטחונות מתאימים היכולים להיות נכסים, כספים מושקעים, קרנות פנסיה נזילות ועוד. סכום ההלוואה נגזר גם על פי ערך הביטחונות, ולרוב, נלקח אחוז מסוים ממנו. ניתן למצוא מקרים שבנקים מספקים את ההלוואות ללקוחות אמינים שעובדים איתם שנים ארוכות בצורה שוטפת. במקרים אלו, מדובר על הלוואת נמוכות, יחסית. טווחי הזמן המאושרים להלוואת אלו יכולים להיות חודשים ספורים, אבל במקרים של הלוואות לדירות – גם מספר שנים.

קראו על הלוואת בלון >>>

אופן ההקמה

על הלווה לפנות אל המוסד הפיננסי ולהגיש בקשה. היות ומדובר על נושא מעט מורכב, כדאי לקבל ייעוץ ממומחה לנושא המכיר היטב את השוק. הוא יקבל לידיו נתונים של הלקוח וילמד על צרכיו, יכולותיו הכספיות, יכולת ההחזר החודשית שלו וכדומה. בנקודת זמן זאת הוא יפנה למוסדות עימם הוא קשור בקשרי עבודה ויקבל לידיו הצעות למסלולי הלוואה נוחים. הרצון הוא למצוא עבור לקוחו את התנאים הטובים ביותר מבחינת הריביות, הגמישות בחיסול ההלוואה במיידית ועוד. הלקוח יבחר את זאת המתאימה מבחינת כל השיקולים. מומלץ לקבל שירות מיועץ בעל מוניטין.