גירושין בהסכמה – מה זה וכיצד זה מתבצע?

גירושין בהסכמה הם התהליך שבו שני אנשים מסכימים לסיים את נישואיהם מבלי לעבור פרידה משפטית או גירושין.תהליך ההסכמה לגירושין יכול להיות קשה מסיבות רבות, אך לרוב הוא נתפס כדרך לחסוך כסף ולהימנע מההשלכות השליליות שעלולות להיות של פרידה או גירושין משפטיים.

גירושין בהסכמה הוא מונח משפטי המתייחס לגירושין שבו בני הזוג מסכימים בכל הנושאים או ברובם, כגון מי תהיה המשמורת על ילדיהם וכמה מזונות הם יקבלו. לשם כך זוגות מסכימים לסיים את נישואיהם מבלי לפנות לבית המשפט או לערב עורך דין גירושין.

הצורות הנפוצות ביותר של גירושין בהסכמה הן:

גירושין בהסכמה הדדית (גירושים כאשר שני הצדדים מסכימים)

גירושין ללא עוררין (גירושין שאין עוררין, כלומר אין מחלוקת בין הצדדים המעורבים)

גירושין ללא אשם (גירושין שאינם דורשים הוכחה של עוולה מצד אחד מהצדדים, כגון ניאוף או התעללות)

בגירושין בהסכמה, בני הזוג מסכימים להיפרד. זה ביוזמת אחד מבני הזוג. הם מחליטים שזה הכי טוב להם ולילדיהם. זה פירוק נישואין שבו בני הזוג מסכימים הדדית לסיים את נישואיהם. תהליך זה כולל לרוב משא ומתן, גישור ולעיתים הליכים משפטיים.

מה זה גירושין ללא אשם

גירושים ללא אשם הם סוג גירושין נפוץ מאוד. הכוונה היא לפירוק נישואין שבו שני הצדדים מסכימים שיש ביניהם הבדלים בלתי ניתנים לגישור והם רוצים לסיים את מערכת היחסים שלהם סופית.

גירושין בהסכמה הם סוג של גירושין ששני בני הזוג מסכימים לו. משמעות הדבר היא שבני הזוג חייבים להיות מסכימים על תנאי הפרידה שלהם, ואין להפר את התנאים כלשהם או צווי בית משפט.

גירושין בהסכמה נתפסים כידידים יותר מאשר גירושין במחלוקת מכיוון ששני בני הזוג מודעים למה שהם מסכימים. הליך גירושין בהסכמה דומה לגירושין במחלוקת, אך הוא אינו חייב לעבור הליכים משפטיים רבים.