רישום קבלנים – כיצד זה מתבצע?

בישראל תהליך רישום הקבלנים קצת שונה מאשר במדינות אחרות. חוק העבודה הישראלי מחייב כל מעסיק לרשום את כל הקבלנים שלו במשרד העבודה לפני העסקתם. על המעסיקים לספק רשימה של העובדים וכישוריהם, הכוללת מידע האם העובד הורשע בעבירות פליליות או לא.

התהליך נעשה על ידי מילוי טופס מקוון בכתובת www.kav-israel.gov.il והעלאת מסמכים כמו תעודות לידה, אישורי עבודה ותעודות זהות למערכת יחד עם מתן הוכחה לכך שאתה מי שאתה אומר (א) דרכון או תעודת זהות). חשוב לציין שתהליך זה אינו מצריך עורך דין שכן הוא יכול להיעשות על ידי כל אדם מעל גיל 18 הדובר עברית ויודע למלא טפסים ממשלתיים על מנת למנוע מקרי הונאה פוטנציאליים.

תנו למומחים לעזור לכם עם התהליך

חוק הקבלנים בישראל מחייב את כל הקבלנים להירשם במשרד התמ"ת. החוק נועד להקל על המדינה לאכוף את תקנותיה ולגבות מיסים. זה גם מקל על העובדים לקבל הטבות. על הקבלנים להירשם במשרד התמ"ת תוך 3 ימים מתחילת העבודה בישראל. תהליך הרישום כולל מילוי טופס ותשלום אגרה הנעה בין 1,000-3,000 שקלים בהתאם לקטגוריית הקבלן.

התהליך די פשוט וניתן לעשות אותו באינטרנט. הדבר היחיד שאתה צריך לעשות הוא למלא את הטופס ולשלם את האגרה. לאחר מילוי הטופס, תקבל מייל עם מספר הרישום שלך וקישור להדפסת התעודה שלך. כמו כן, יהיה עליך להגיש תמונה שלך עם התעודה שלך ולצלם גם את תעודת הזהות שלך.

תחסכו זמן בתכנון התהליך

זו שאלה ששואלים אותי לא מעט. זו שאלה לא קלה לתשובה כי יש כל כך הרבה דרכים שונות לעשות את זה. אנסה כמיטב יכולתי לתת לך סקירה כללית של התהליך ולמה אתה צריך לצפות. נתחיל מהשלב הראשון – מציאת קבלן.

לפרטים: https://rkablanim.co.il/